Britu salās populārais tabloīds "The Sun" piektdien raksta, ka Krievijas pārstāvji jau pirms balsošanas zinājuši rezultātus, jo viņu piedāvājuma komitejas vadītājs Aleksejs Sorokins Anglijas pārstāvjiem trešdien sacījis, ka Krievijai ir nodrošināts nepieciešamais balsu skaits.
Bijušais Anglijas izlases galvenais treneris Terijs Veneibls, kuram "The Sun" ir sava sleja, uzskata, ka balsošana bijusi absolūta un galīga krāpšanās. "Varbūt mums nevajadzētu brīnīties, ka Krievija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Pasaules kausu. Galu galā FIFA (Starptautiskā Futbola federācija) un KGB (kādreizējā Valsts drošības komiteja) ir pēdējās divas slepenās organizācijas uz pasaules," raksta Veneibls.
Bijušais treneris norāda, ka FIFA vadība, izvēloties Krieviju, nav rīkojusies loģiski. "Tas ir milzīgs kauns. Kauns Anglijai, kauns futbolam un kauns FIFA," uzskata Veneibls.
Līdzīgās domās ir cita tabloīda "Daily Mirror" žurnālisti. "Krievija - mafijas valsts, kas līdz serdei sapuvusi ar korupciju, Katara - viduslaiku karaliste, bez cilvēku runas brīvības. Abas peldas naftas naudā," vēsta laikraksta piektdienas numura pirmā lappuse. "Kā gan viņiem izdevās pārliecināt viltīgos FIFA resnos runčus, lai tie iedotu Pasaules kausu? Pārdeva!" raksta "Daily Mirror".
Mazāk skarbi bija konservatīvās "The Times" vērtējumi, taču arī šis laikraksts ir pārliecināts, ka balsojums bijis negodīgs. "Pasaules kausa balsošanas sistēma ir drausmīgi korumpēta. Tā[balsošana] ir maza, kas ļauj ar to manipulēt, un ir pārāk slepena, lai to pārbaudītu." "The Times", kas pieder Ruperta Mērdoka mediju grupai, arī kritizēja Anglijas piedāvājumu. "Anglija pieļāva kļūdu. Anglijai ir labākie stadioni, labākā infrastruktūra un kaislīga futbola kultūra. Un vienalga nav Pasaules kausa," raksta "The Times".
Anglija, virzot savu kandidatūru 2018.gada PK rīkošanai, iztērēja 15 miljonus sterliņu mārciņu (12,5 miljonus latu).
Jau ziņots, ka balsošanā Anglija izstājās jau pēc pirmās kārtas, kurā saņēma tikai divas balsis no 22 balsojušajiem FIFA izpildkomitejas locekļiem.
Anglijas prese bija tā, kas jau labu laiku pirms balsošanas vēstīja par korupciju FIFA iekšienē, panākot, ka divi FIFA izpildkomitejas locekļi uz laiku tiek atstādināti no pienākumu veikšanas.