Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Austrālijas un Nigērijas futbolistes nodrošina vietas Pasaules kausa astotdaļfinālā

Austrālijas un Nigērijas sieviešu futbola izlases pirmdien nodrošināja vietas šī gada Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfinālā.

B apakšgrupas trešajā spēlē viena no meistarsacīkšu saimniecēm Austrālija Melburnā ar 4:0 (2:0) uzvarēja olimpisko čempioni Kanādu.

Pirmajā puslaikā austrālietēm abus vārtus guva Heilija Raso, kura vispirms devītajā minūtē izpildīja precīzu sitienu pēc piespēles no kreisās malas un pēc tam 39.minūtē pēc stūra sitiena panāca 2:0. Piecas minūtes pirms tam aizmugures situācijas dēļ netika ieskaitīti Mērijas Fouleres gūtie vārti, tomēr 58.minūtē austrāliešu uzbrucēja atzīmējās vārtu guvēju sarakstā.

Kompensācijas laikā uz kanādiešu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, Stefānijai Ketlijai raidot bumbu vārtu stūrī. 4:0 ir Austrālijas visu laiku lielākā uzvara Pasaules kausa finālturnīros.

Austrālijas futbolistes uzvarēja, spītējot tam, ka viņām bija mazāka bumbas kontrole nekā pretiniecēm.

Nigērijas un Īrijas mačs noslēdzās bez gūtiem vārtiem ar rezultātu 0:0 (0:0), taču nigērietēm ar to bija gana, lai čempionātu turpinātu izslēgšanas turnīrā.

B apakšgrupā pēc trīs spēlēm Austrālijai bija seši punkti, Nigērijai pieci, Kanādai četri un Īrijai - viens.

Futbolistes par Pasaules kausa trofeju cīnās devīto reizi, šogad pirmo reizi piedaloties 32 komandām.

2023.gada Pasaules kausa finālturnīrs no 20.jūlija līdz 20.augustam norisinās Austrālijā un Jaunzēlandē.

Pirms četriem gadiem Francijā notikušā finālturnīra finālā ASV ar 2:0 uzvarēja Nīderlandi un ceturto reizi svinēja panākumu šajā turnīrā, izcīnot trofeju otro reizi pēc kārtas. Divreiz meistarsacīkstēs uzvarējusi Vācija, bet pa vienam titulam ir Norvēģijai un Japānai.