Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

LMT virslīgas 25.kārtas spēlē centrālajā spēlē Skonto futbolisti trešdien viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja pašreizējos čempionu titula īpašniekus Liepājas metalurgu. Turnīra tabulā pirms pēdējām divām kārtām rīdzinieki par sešiem punktiem apsteidz FK Ventspils komandu. Svētdien abas līdervienības tiksies savā starpā Rīgā.

Čempionu titula izcīnīšanai rīdziniekiem pietiks ar neizšķirtu.Liepājā pirmās divas vārtu gūšanas situācijas tika izveidotas pie viesu vārtiem, taču tieši skontieši izvirzījās vadībā. 13.minūtē pēc Dubras tālas piespēles Karvalju ar galvu atspēlēja bumbu Daniilam Turkovam, kurš to trieca Liepājas metalurga vārtu tīklā – 0:1. Arī turpinājumā rīdzinieki uzbruka bīstamāk, un divreiz mājinieku vārtsargam Spolem nācās atvairīt sarežģītus sitienus.Otrā puslaika sākumā Skonto futbolisti spēra vēl vienu solīti pretī čempionu titulam – pēc stūra sitiena izspēles bumbu ar galvu vārtos ieraidīja Vitālijs Smirnovs.Tuvojoties puslaika vidum, laukuma saimnieki manāmi aktivizējās. Vispirms liepājnieki nopelnīja 11 metru soda sitienu, taču Takatumi Akahoši sitienu atvairīja Skonto vārtsargs Kaspars Ikstens. Vēl pēc brīža viņš atvairīja tālu un spēcīgu Miceikas raidījumu zem pārliktņa. Visbeidzot 77.minūtē uzmainītais Deniss Rakels Ikstenu pārspēja, cīņā aiz Skonto aizsargu kritienā iebakstot vārtu tīklā – 1:2.Diezgan nervozās spēles izskaņa pagāja ar izteiktu Metalurga teritoriālo pārsvaru, taču vēlreiz to realizēt liepājniekiem neizdevās.FK Ventspils futbolisti savā laukumā ar 4:1 (2:0) pieveica turnīra pastarīšus FK Jaunība komandu. Trīs vārtus laukuma saimnieku labā guva Ganas futbolists Mišels Maki Mvondo (24., 49., 85.min.), vienus – Aleksejs Višņakovs (82.). Jau kompensācijas laikā Jaunības futbolisti ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, ko realizēja vārtsargs Antons Astrahancevs, liecina Latvijas Futbola federācijas informācija.Notikušas arī trīs svarīgās spēlēs par palikšanu virslīgā. FK Jelgava savā laukumā uzvarēja Rēzeknes Blāzmu 2:0. Pirmā puslaika vidū 11 metru soda sitienu realizēja Valērijs Redjko, bet otrā sākumā jelgavnieku pārsvaru palielināja Igors Savčenkovs.Daugavpils Daugava pārspēja Ventspils FC Tranzit 1:0 (1:0) – 8.minūtē izšķirošos vārtus guva Mamuka Gongadze.Savukārt Jūrmala-VV, kas, visticamāk, saglabās piekto vietu noslēguma tabulā, negaidīti piekāpās Olimps/RFS futbolistiem 0:3 (0:3). Divus vārtus rīdzinieku labā guva Laša Gongadze un vienus Andrejs Siņicins (11 m).