Plkst.17 pēc Latvijas laika Rajanā tiksies Nīderlande ar ASV, bet plkst.21 spēkosies Argentīna ar Austrāliju. Meistarsacīkstes tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls un portāls "ltv.lv".
Nīderlande uzvarēja A grupā, ar 2:0 pārspējot Senegālu, spēlējot 1:1 ar Ekvadoru un ar 2:0 pieveicot mājinieci Kataru. Ar septiņiem punktiem Nīderlande par punktu apsteidza Senegālu.
ASV B grupā spēlēja neizšķirti ar Velsu (1:1) un Angliju (0:0), kā arī ar 1:0 pieveica Irānu. Grupā ar pieciem punktiem ASV finišēja aiz Anglijas, kura ieguva septiņus punktus.
Pasaules kausa sacensībās komandas nav tikušās, bet pēdējā draudzības spēlē 2015.gada jūnijā Amsterdamā ar 4:3 uzvarēja ASV, 90.minūtē vārtus gūstot Bobijam Vudam.
ASV izlases nometnē valda optimisms par Kristiana Pulisiča dalību mačā. Izšķirošajā mačā ar Irānu Pulisičs guva uzvaras vārtus, taču savainoja iegurni.
Nīderlandes izlases labākais vārtu guvējs Kodijs Gakpo ar trīs precīziem sitieniem atrodams starp turnīra pieciem labākajiem bombardieriem.
Argentīnas futbolisti finālturnīru sāka ar 36 nezaudētām spēlēm pēc kārtas, bet jau pirmajā mačā piedzīvoja sensacionālu zaudējumu Saūda Arābijai (1:2). Pēc tam sekoja divas uzvaras ar 2:0 pār Meksiku un Portugāli, argentīniešiem ieņemot pirmo vietu grupā.
Austrālija finālturnīru sāka ar zaudējumu Francijai 1:4, bet pēc tam bija minimālas uzvaras 1:0 pār Tunisiju un Dāniju. "Socceroos" savā apakšgrupā ieņēma otro vietu.
Abas izlases savulaik tikās 1994.gada Pasaules kausa starpkontinentālajās pārspēlēs, kur divu maču summā ar 2:1 uzvarēja Argentīna un iekļuva finālturnīrā. Pēdējo reizi abas komandas savā starpā spēlēja 2007.gadā, kad pārbaudes mačā ar 1:0 pārāki bija argentīnieši.
Divkārtējai pasaules čempionei Argentīnai šajā finālturnīrā ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlies Lionels Mesi, kuram šīs, iespējams, ir pēdējās meistarsacīkstes karjerā.
Plānots, ka Austrālija spēlēs ar tādu pašu sastāvu, kā pret Dāniju. Argentīnas izlasē iespējamas izmaiņas, turklāt nav skaidrības par Anhela di Marijas dalību spēlē.
Dienu vēlāk astotdaļfinālos tiksies Anglija ar Senegālu un Francija ar Poliju, šo maču uzvarētājam savā starpā tiekoties ceturtdaļfinālā.
Nākamās nedēļas pirmajā dienā Japāna tiksies ar Horvātiju un Dienvidkoreja ar Brazīliju, noskaidrojot vēl vienu ceturtdaļfināla pāri. Pēdējās labāko astoņnieka izlases kļūs zināmas otrdien, kad Maroka cīnīsies ar Spāniju un Portugāle ar Šveici.
Ārpus izslēgšanas turnīra šajās meisarsacīkstēs palika tādas izlases kā Vācija, Beļģija un Dānija, kurām no grupām liedza izkļūt attiecīgi Japāna, Maroka un Austrālija.
32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļuva astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.
Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.
Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.
Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.
2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.