1. (pērn 1.) Kanāda
Vērtējums: 5 no 5
Vēlreiz apliecināja, kura valsts ir dominējošā pasaules hokejā. Kanādieši spētu nokomplektēt vēl vismaz pāris šāda līmeņa izlašu. Labāko sniegumu parādīja, kad tas visvairāk bija nepieciešams.
2. (6.) Somija
Vērtējums: 4 no 5
Jauno talantu zeme. Jāuzteic ģenerālmenedžeris Jere Lehtinens un galvenais treneris Kari Jalonens, kuri nebaidījās uzticēties jaunajiem spēlētājiem un izveidoja interesantu komandu.
3. (2.) Krievija
Vērtējums: 3 no 5
Skaļš sauklis nav laba vēstnesis ceļā uz virsotnēm. Plakāts «Sarkanā mašīna» bija nekļūdīgs lielā daļā spēļu, taču atbildīgākajā brīdī Krievijas izlases līderi nepavilka komandu.
4. (3.) ASV
Vērtējums: 3 no 5
NHL profesionāļi, augstskolas studenti un jaunais talants Ostons Metjūzs, kurš sezonu aizvadīja Šveices līgā. Īpaši augstu šīs komandas izredzes nekotējās, taču ASV pusfinālā tikai ar minimālu rezultātu piekāpās Kanādai.
5. (4.) Čehija
Vērtējums: 2 no 5
Vareni iesāka ar Krievijas apspēlēšanu un pirmās vietas izcīnīšanu Maskavas grupā, tomēr pasaules čempionāts pa īstam sākas no izslēgšanas spēļu stadijas. ASV vārtos iemeta tikai vienu ripu un apstājās ceturtdaļfināla stadijā.
6. (5.) Zviedrija
Vērtējums: 2 no 5
Hokeja lielvalsts otro gadu pēc kārtas palika bez medaļām. Jāsecina, ka nav tik talantīgas jaunās paaudzes kā kaimiņiem somiem. Laikam nebūs melots, ka pēc spēka šī bija Zviedrijas otrā vai pat trešā izlase.
7. (10.) Vācija
Vērtējums: 3 no 5
Pēc diviem zaudējumiem čempionāta ievadā spēja atgūties un varbūt uzlēktu vēl augstāk, ja ceturtdaļfinālā pretī netrāpītos Krievija.
8. (14.) Dānija
Vērtējums: 3 no 5
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ievērojams kāpums augšup. Tas gan nav liels pārsteigums, jo bija labi nokomplektēta komanda ar trim NHL uzbrucējiem.
9. (9.) Slovākija
Vērtējums: 2 no 5
Krīze turpinās. Trešo gadu pēc kārtas Slovākijas izlase palika ārpus play-off zonas - 9. vietā. Vēl 2012. gadā Slovākijas izlase izcīnīja sudraba medaļas. Ja sapulcētu visus labākos, arī tagad būtu vērā ņemams spēks.
10. (11.) Norvēģija
Vērtējums: 3 no 5
Pārmaiņu priekšā, jo darbu izlasē beidza ilggadējais treneris Rojs Juhansens. Pamazām notiek arī paaudžu maiņa. Kopējo iespaidu pabojāja ar 0:7 zaudējumu Čehijai.
11. (8.) Šveice
Vērtējums: 2 no 5
Viens no spēcīgākajiem vietējiem čempionātiem Eiropā, taču izlase atkāpusies no iekarotajām pozīcijām. 2013. gadā uzzibsnīja ar iegūto 2. vietu. Nav vairs tik augstas spēles disciplīnas.
12. (7.) Baltkrievija
Vērtējums: 2 no 5
Augstu mērķēja, smagi piezemējās. Divas reizes pēc kārtas ieņemtā 7. vieta bija par pamatu mērķa izvirzīšanai sasniegt pusfināla stadiju. Sarūpēja jaunpienācējai Ungārijai pirmo uzvaru hokeja elitē pēc 77 gadu pārtraukuma.
13. (13.) Latvija
Vērtējums: 2 no 5
Stipros pabaidīja, «sava svara kategorijas» komandām zaudēja. 2011. gadā pēc ieņemtās 13. vietas darbu zaudēja gan treneri, gan apkalpojošais personāls. Nobāzēšanās lejasgalā sāk kļūt par normu.
14. (12.) Francija
Vērtējums: 2 no 5
Pirms pāris gadiem vēl bija labāko astoņniekā. Pieredzējušajiem spēlētājiem vairs nav viegli vilkt vezumu, bet jaunie līdera lomām vēl nav gatavi. Uzbrukumā pietrūka arī Maskavas CSKA spēlējošā Stefāna de Kostas.
15. (1. divīzija) Ungārija
Vērtējums: 1 no 5
Pēc sastāva komplektācijas tomēr 1. divīzijas komanda. Sarūpēja sensāciju ar 5:2 Baltkrievijas apspēlēšanu.
16. (1. div.) Kazahstāna
Vērtējums: 1 no 5
Ar naturalizēto kanādiešu pienesumu bija par maz, lai saglabātu vietu hokeja elitē. Komandas spēle būtībā balstījās uz divām maiņām. Svarīgākajā brīdī līderi arī nedeva gaidīto pienesumu priekšējā līnijā.