Rīgā +22 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

ASV hokejistes pagarinājumā uzveic Kanādu un triumfē pasaules čempionātā dāmām

ASV hokejistes pirmdien triumfēja Kanādā notikušajā pasaules čempionātā dāmām, septīto reizi izcīnot titulu.

ASV finālā ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja mājinieces kanādietes.

Uzvaras vārtus amerikānietēm guva Aleksa Kārpentere, kura pagarinājuma 13.minūtē raidīja ripu Kanādas valstsvienības vārtos.

Sauso uzvaru šajā spēlē izcīnīja ASV izlases vārtsardze Aleksa Rigsbija, kura atvairīja visas 32 kanādiešu mestās ripas.

ASV un Kanādas hokejistes finālā sacentās 17.reizi turnīra vēsturē. Nevienai citai valstsvienībai līdz šim finālu nav izdevies sasniegt.

Amerikānietes par čempionēm kļuvušas pēdējos septiņos no deviņiem čempionātiem. Savukārt titulētākās hokejistes ir kanādietes, kuras triumfējušas desmit turnīros, turklāt pirmajos astoņos čempionātos ne reizi amerikānietēm neizdevās viņas pārspēt.

Tikmēr bronzas medaļas izcīnīja Krievijas valstsvienība, kas ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Somiju.

Uzvaru krievietēm atnesa Olgas Sosinas realizētais pēcspēles sērijas metiens.

Visas 32 somiešu mestās ripas atvairīja Krievijas izlases vārtsardze Naģežda Morozova, bet somiete Mēri Reisenena tvēra visus 23 pretinieču metienus.

Krievijas hokejistes 14 turnīros ir tikušas pie trim bronzas medaļām, kamēr Somija uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ir kāpusi 11 reizes.