Rīgā +19 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Vilmanim hat-trick Latvijas U-20 hokeja izlases uzvarā pārbaudes spēlē ar Norvēģiju

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase ceturtdien Gēteborgā pārbaudes spēlē sagrāva Norvēģijas vienaudžus, Sandim Vilmanim gūstot trīs vārtus. Latvieši uzvarēja ar 6:2 (2:1, 3:0, 1:1).

Trešajā minūtē norvēģus vadībā izvirzīja Juhanness Lekebergs.

Perioda beigās 76 sekunžu laikā latvieši izvirzījās vadībā ar precīziem komandas kapteiņa Dana Ločmeļa un Kevina Strādnieka vairākumā gūtajiem vārtiem, rezultatīvi piespēlējot Sandim Vilmanim un Ločmelim.

Uzvaru Latvijas juniori nodrošināja otrā perioda vidū, kad 56 sekunžu laikā soda metienu realizēja Vilmanis un vārtus guva Toms Mots, bet 5:1 19.minūtē vairākumā pēc Emīla Veckaktiņa piespēles panāca Vilmanis.

Trešā perioda vidū norvēģi vienus vārtus atguva, vairākumā izceļoties Kasperam Magnusenam, taču 54.minūtē "hat-trick" pēc Ingus Ločmeļa piespēles noformēja Vilmanis.

Latvijas Hokeja federācija ziņo, ka pēc 60 spēles minūtēm komandas treniņa nolūkā aizvadīja arī piecu minūšu papildlaiku, kurā Latvijas hokejisti guva divus vārtus. Aizsargs Niks Feņenko realizēja vairākumu, bet vārtus guva arī Rinalds Vutkevičs.

Savukārt pēcspēles metienos ar 2:0 pārāki bija norvēģi.

Abas komandas pa vārtiem meta 33 reizes, Latvijas komandas vārtos Deivam Rolovam atvairot 31 metienu.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas hokejisti ar 3:4 (0:0, 2:4, 1:0) piekāpās Čehijai. Latvijas labā vārtus guva Dans Ločmelis, Ēriks Mateiko un Darels Uļjanskis.

Uz Zviedriju Latvijas izlase ir devusies 26 hokejistu sastāvā. Pirms turnīra sākuma izlases sastāvs tiks samazināts līdz 25 spēlētājiem, atskaitot vienu no uzbrucējiem, bet diviem spēlētājiem paliekot rezervistu statusā.

Novembra izlašu logā U-20 izlase piedalījās turnīrā kopā ar Polijas, Lietuvas un Igaunijas pieaugušo valstsvienībām, ierindojoties otrajā vietā.

Latvijas U-20 hokeja izlases pretinieces pasaules čempionāta A apakšgrupā būs Kanāda, Zviedrija, Somija un Vācija. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004.gada dzimušie un jaunāki spēlētāji. Meistarsacīkstes no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Gēteborgā.

Darbā ar U-20 hokeja izlasi Ābolam šajā sezonā asistē Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš un Edgars Masaļskis.

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Deivs Rolovs ("Lone Star Brahmas", NAHL), Aksels Ozols (Šarlotaunas "Islanders", QMJHL), Linards Feldbergs ("HS Rīga");

aizsargi - Niks Feņenko (Bēkomo "Drakkar", QMJHL), Elvis Laškovs (Ferlahas NHA, Austrija), Renarts Bērziņš ("Mogo"/LSPA), Pēteris Bulāns (Šikutimi "Sagueneens", QMJHL), Viktors Kurbaka (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Kristers Urbanovičs (Oulu "Karpat", Somija), Ingus Ločmelis (Fērbenksa "Ice Dogs", NAHL), Darels Uļjanskis (Stokholmas AIK, Zviedrija);

uzbrucēji - Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte, NCAA), Rainers Rullers (Medisonas "Capitols", USHL), Rodžers Bukarts (Venačī "Wild", WHL), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK, Zviedrija), Sandis Vilmanis (Sarnijas "Sting", OHL), Emīls Veckaktiņš ("Lugano", Šveice), Dāvis Borozinskis (Demoinas "Bucaneers", USHL), Kevins Strādnieks, Rinalds Vutkevičs (abi - "Zemgale"/LLU), Ēriks Mateiko (Sentdžonas "Sea Dogs", QMJHL), Kristofers Krūmiņš (Ņūdžersijas "Hitmen", NAHL), Toms Mots (Brno "Kometa", Čehija), Rauls Ozollapa (Pršerovas "Zubr", Čehija), Kristers Ansons (Blēnvilas/Boisbriānas "Armanda", QMJHL), Otto Poļakovs (Filadelfijas "Rebels", NAHL).