Rīgā +23 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Fetels pēc kārtējās uzvaras Japānā turpina tuvoties čempiona titulam

Par F-1 pasaules čempionāta 15.posmā Japānā par uzvarētāju svētdien, 13.oktobrī, kļuva trīskārtējais pasaules čempions un pašreizējais kopvērtējuma līderis Sebastjans Fetels no Vācijas._Red Bull _komandas pilots tādējādi tika pie savas piektās uzvaras pēc kārtas un devītā panākuma šosezon. Izcīnot panākumu Sudzukas trasē, vācietis jau četrus posmus pirms sezonas beigām varēja nodrošināt čempiona titulu, tomēr viņa tuvākais sekotājs Fernando Alonso (Ferrari) no Spānijas spēja ieņemt ceturto vietu un tādējādi vēl saglabāt intrigu cīņā par čempiona titulu.

Lai Fetels jau šajā posmā nodrošinātu čempiona titulu, viņam bija jāizcīna uzvara un jācer, ka Alonso nefinišēs labāko astoņniekā.Red Bull komanda šajā posmā tika pie dubultuzvaras, jo otrajā vietā pēc veiksmīgas cīņas pēdējo apļos finišēja kvalifikācijas sacensību uzvarētājs Marks Vēbers no Austrālijas. Savukārt trešo vietu ieņēma francūzis Romēns Grožāns no Lotus.Aiz ceturtajā vietā finišējušā Alonso ierindojās soms Kimi Raikonens (Lotus), bet viņam sekoja Sauber braucēji Niko Hilkenbergs no Vācijas un Estevans Gutjerress no Meksikas. Vēl pirmajā desmitniekā vietas izcīnīja attiecīgi Mercedes braucējs Niko Rosbergs no Vācijas, brits Džensons Batons (McLaren-Mercedes) un_ Ferrari _pilots Felipe Masa no Brazīlijas.Fetels pie panākuma tika par spīti tam, ka sacensību ievadā viņa formulai radās problēmas ar bremzēm. Tāpat pēc agrās sadursmes ar Mercedes britu pilotu Lūisu Hamiltonu cieta vācieša vadītās formulas priekšējais antispārns, kamēr Hamiltons šajā sadursmē pārsita riteni un devītajā aplī izstājās no sacensībām.Pēc ļoti veiksmīgās boksu stratēģijas un teicama snieguma ar cietajām riepām Fetels sacensību beigu daļā apdzina ilglaicīgo līderi Grožānu, bet priekšpēdējā aplī to pašu paveica arī Vēbers.Čempionāta kopvērtējumā četras sacīkstes pirms sezonas beigām Fetelam ir 297 punkti, un viņš tagad nākamajā posmā var nodrošināt čempiona titulu. Otrais ir Alonso, kuram 207 punkti, bet trešais ar 177 punktiem ir Raikonens.Savukārt Konstruktora kausa ieskaitē Red Bull atrodas stabilā līderpozīcijā ar 445 punktiem. Tai ar 297 punktiem seko Ferrari, bet vēl par desmit punktiem mazāk ir Mercedes vienībai.