Ceremonija notika pilnībā no marmora būvētajā Panatinaiko stadionā, kur 1896.gadā norisinājās pirmās modernās olimpiskās spēles.
Saistībā ar koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem ceremoniju klātienē apmeklēja tikai daži lūgtie viesi un mediju pārstāvji.
Tagad lāpa sāks ceļu uz Pekinas Olimpisko stadionu. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) iepriekš paziņoja, ka pirms turnejas pa Ķīnu, olimpiskā lāpa būs publiski apskatāma Pekinā.
No Grieķijas Olimpiskās komitejas prezidenta Spira Kapraļa saņemot lāpu, Pekinas olimpisko spēļu organizēšanas komitejas viceprezidents Jui Dzaicjins informēja, ka tālāk lāpa dosies uz Lielo Ķīnas mūri un citām vietām Ķīnā, "līdzi nesot miera un draudzības gaismu".
Aktīvisti otrdien atkārtoti aicināja SOK atlikt olimpiskās spēles Pekinā, apsūdzot Ķīnu par genocīdu pret uiguriem un tibetiešiem.
Jau vēstīts, ka pirmdien, izmantojot ieliektu spoguli un saules starus, tradicionālā ceremonijā Senajā Olimpijā tika iedegta Pekinas olimpisko spēļu uguns.
Uguns iedegšanas ceremoniju mēģināja pārtraukt daži demonstranti, kas skandināja saukļus un turēja plakātus, apsūdzot Ķīnu cilvēktiesību pārkāpumos valsts iekšienē, Tibetā un Honkongā. Grieķijas policija, kas rūpīgi apsargāja ceremonijas norises vietu, aizturēja protestētājus.
Pandēmijas dēļ nenotika tradicionālā lāpas stafete Grieķijā. Pēc nelielas trīs skrējēju stafetes uguns no Olimpija tika nogādāta Akropolē.
Ķīnas galvaspilsēta, kur 4.-20.februārī notiks ziemas olimpiskās spēles, kļūs par pirmo pilsētu pasaulē, kas rīkojusi gan ziemas, gan vasaras olimpiskās spēles.
2015.gadā tā uzvarēja Kazahstānas pilsētu Almati. SOK bija grūtības atrast interesentus spēļu organizēšanai.