Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Alerģija

Kā tikt galā ar pavasara alerģijām

It kā alerģiskiem pacientiem jau nebūtu gana smagi ar šīs slimības slogu, klimata pārmaiņām un gaisa piesārņojumu, kas tiek minēts kā viens no pieciem lielākajiem priekšlaicīgas nāves iemesliem pasaulē, jauns pētījums liecina, ka savu artavu ir pievienojis arī Covid-19. Taču, lai nepatīkamos pavasara alerģijas simptomus ierobežotu, var veikt virkni pasākumu – sākot no medikamentu lietošanas un beidzot ar ikdienas paradumu maiņu.

Saskaroties ar alerģiju, tās izraisītājus nezina 11% aptaujāto iedzīvotāju

Lai veicinātu izpratni par alerģiju profilakses un ārstēšanas svarīgumu, ik gadu kā kopīga Pasaules Veselības organizācijas un Pasaules Alerģijas organizācijas iniciatīva 8. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules alerģijas diena. Alerģijas ir aktuāla problēma pasaulē. Mēness aptiekas un aģentūras Norstat Latvijā veiktajā aptaujā 33% aptaujāto atbildējuši, ka saskaras ar alerģiju un zina, kas ir tās izraisītāji, bet 11% atzinuši, ka ar alerģiskām reakcijām saskaras, taču nezina, kas tās izraisa. Visvairāk zināšanu trūkumu par savu alerģijas izraisītāju atzinuši iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Kad pavasaris alerģijas dēļ ir ienaidnieks

"Ļoti augsts bērza putekšņu līmenis Latvijā! Īslaicīgs lietus uz neilgu laiku samazina putekšņu daudzumu līdz vidējās koncentrācijas robežai. Liels bērza putekšņu daudzums ir sagaidāms vēl (vismaz) divas trīs nedēļas," šāds paziņojums ir atrodams Latvijas Universitātes Aerobioloģijas laboratorijas lapā sociālajā tīklā _Facebook.

Alerģijas bērnam ir vecāku dzīvesveida sekas

Saskaņā ar Pasaules alerģijas organizāciju (World Allergy Organization) viens no četriem bērniem Eiropā saskaras ar alerģijas izpausmēm. Eksperti paredz, ka līdzīgas saslimšanas tendences ir arī Latvijā.

Alerģiju dēļ par pavasari nepriecājas

Pēc Pasaules Alerģijas organizācijas datiem, katrs ceturtais bērns Eiropā saskaras ar kādu no alerģijām, un Latvijā situācija varētu būt līdzīga. Turklāt, mainoties cilvēku dzīvesveidam, saslimstība ar alerģijām tikai palielinās, īpaši bērnu vidū. To jūt arī medicīnas personāls. Piemēram, patlaban, kad zied bērzi, slimnīcā ir ne viens vien astmas pacients.

TOP 5 padomi cīņā ar pavasara alerģiju

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās izpausmes, konsultē aptieku tīklu _A Aptiekas _farmaceite Ivanda Krastiņa.**1. Imunitātes stiprināšana ilgtermiņā.

Kā atvieglot alerģisko acu simptomus?

No alerģiskiem acu iekaisumiem jeb alerģiskiem konjunktivītiem nav pasargāts neviens. Kā rīkoties, ja parādījušies pirmie alerģijas simptomi? To portālam www.sieviesuklubs.lv stāsta Viktorija Vlasenko, optometriste optikas salonos Metropole.

Viss, kas jāzina par alerģiju pret pārtiku

Alerģija pret pārtiku ir pārlieku spēcīga imunoloģiska reakcija pret kādu produktu, kas izraisa audu iekaisumu un dažādus simptomus. Vairāk par šo alerģijas veidu portālam www.sieviesuklubs.lv stāsta Dr. Signe Puriņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide