Kanāda drīzumā kļūs par pirmo valsti pasaulē, kurā brīdinājuma uzraksts par smēķēšanas kaitīgumu veselībai būs obligāti jāizvieto uz katras cigaretes, vēsta BBC.
Valdībām ir pienācis laiks paātrināt atteikšanos no tradicionālajām cigaretēm un dot vietu zinātnē balstītām alternatīvām, tā, uzstājoties Londonas UnHerd klubā, paziņoja Philip Morris International (PMI) galvenais izpilddirektors Jaceks Olčaks.
Šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē deputāti vienojās pagaidām noraidīt ieceri aizliegt tabakas izstrādājumu pārdošanu pēc 2007. gada vai 2009. gada dzimušām personām.
Veselības ministrija (VM) un Labklājības ministrija (LM) izstrādās pārejas noteikumus attiecībā uz tabakas aizstājējproduktu aizliegumu Bērnu tiesību aizsardzības likumā un Tabakas likumā, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē sacīja VM Sabiedrības veselības departamenta direktore Jana Feldmane.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu, kas paredz aizliegt pārdot tabakas izstrādājumus un e-cigaretes personām, kuras ir jaunākas par 19 gadiem.
Pērn 11 mēnešos patēriņam Latvijā kopumā nodoti 1,686 miljardi cigarešu, kas ir par 33,697 miljoniem cigarešu jeb 2% vairāk nekā 2021.gada 11 mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.
Daudzās pasaules valstīs šobrīd notiek politiķu un ekspertu diskusijas par to, kas cilvēku veselībai kaitīgāks – tradicionālā smēķēšana vai elektroniskās cigaretes – un kuri no tabakas produktiem būtu aizliedzami vai stingri ierobežojami.
No 2023.gada 1.janvāra mainīsies akcīzes nodokļa likmes tabakas izstrādājumiem un elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamiem šķidrumiem, to sagatavošanas sastāvdaļām (e-šķidrumi) un tabakas aizstājējproduktiem, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.