Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Cigaretes

Ekspertu diskusija: tabakas likuma grozījumi visdrīzāk veicinās nelegālā tirgus pieaugumu

Plānotās Tabakas likuma izmaiņas visdrīzāk veicinās cigarešu alternatīvu nelegālā tirgus paplašināšanos Latvijā, vienlaikus izmaņām būs nenozīmīga ietekme uz kopējo tabakas un nikotīna produktu patēriņu, secināja eksperti portāla Delfi tiešraides diskusijā Grozījumi Tabakas likumā un Akcīzes nodokļa izmaiņas – vai gaidāms nelegālās tirdzniecības vilnis?.

Sabiedrībā pieaug atbalsts smēķēšanas kaitējuma mazināšanai

Latvijas sabiedrība saprot, ka aizliegumi paši par sevi nemazinās dažādu kaitīgu ieradumu vai atkarību raisošu vielu lietošanu. Piemēram, smēķēšanas jomā ir novērojams augošs sabiedrības atbalsts tādām kaitējuma mazināšanas politikas iniciatīvām kā pārejai uz bezdūmu alternatīvām un diferencētai nodokļu politikai – atkarībā no produktu kaitīguma sabiedrības veselībai, tā eksperti secināja seminārā Aizliegums nav regulējums!.

Cigaretēm un plaušu vēzim Latvijā ir senas tradīcijas

Visiem zināms, ka latviešiem ir daudz lielisku tradīciju. Mums ir latvju dainas, Dziesmu un deju svētki, Jāņi, kapu svētki, Latgales podniecība, lībiešu un suitu kultūras, un vēl, un vēl. Tomēr pirms kāda laika Veselības ministrija definēja vēl kādu senu latviešu tradīciju – tā ir tabakas cigarešu smēķēšana.

Philip Morris izpilddirektors: Cigarešu vieta ir muzejos

Valdībām ir pienācis laiks paātrināt atteikšanos no tradicionālajām cigaretēm un dot vietu zinātnē balstītām alternatīvām, tā, uzstājoties Londonas UnHerd klubā, paziņoja Philip Morris International (PMI) galvenais izpilddirektors Jaceks Olčaks.

Lielbritānijā vienam miljonam smēķētāju dāvinās bezmaksas veipus

Lielbritānijas valdība turpina inovatīvos veidos cīnīties ar smēķēšanu. Valdība tikko pieņēmusi lēmumu par to, ka vienam miljonam smēķētāju tiks piešķirtas bezmaksas veipošanas jeb e-cigarešu ierīces, ziņo Lielbritānijas sabiedriskais medijs BBC un aģentūra Reuters.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide