Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Mūzikas akadēmija

Mūzikas akadēmijai jau gadiem ir nepietiekams bāzes finansējums

Par studiju programmu optimizāciju un akreditāciju, mūzikas skolotāju sagatavošanu, pētniecību, augstskolas finansējumu un materiālo bāzi, kā arī citām augstākās izglītības aktualitātēm Aismas Orupes saruna ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni.

Konkursā Mūzikas skolotājs XXI gadsimtā uzvarējusi LMA studente Ieva Sproģe

Par Latvijā pirmā konkursa _Mūzikas skolotājs XXI gadsimtā _uzvarētāju kļuvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studente Ieva Sproģe. Konkurss noritēja no šī gada 23. līdz 24. novembrim, tajā piedaloties piecām topošajām mūzikas pedagoģēm no visas Latvijas, informē JVLMA pārstāvji.Lai rosinātu topošo mūzikas skolotāju izpratni par teorijas un prakses vienotību, uzturētu mūzikas mācīšanas metodikas tradīcijas Latvijā un rosinātu studējošo interesi par mūzikas skolotāju profesijas nozīmīgumu, JVLMA Mūzikas skolotāju katedra sadarbībā ar Latvijas vispārējās izglītības mūzikas skolotāju asociāciju rīkoja konkursu Mūzikas skolotājs XXI gadsimtā.

JVLMA Simfoniskais orķestris aicina uz koncertu Franču smaržas

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris un diriģents Andris Vecumnieks 30.novembrī plkst. 18 aicina visus mūzikas interesentus uz simfoniskās mūzikas koncertu Franču smaržas JVLMA Lielajā zālē. Šajā koncertā kopā ar orķestri muzicēs solists pianists profesors Ventis Zilberts, informē JVLMA pārstāvji.

Mūzikas akadēmijas studenti danču vakaru tradīciju sāks kopā ar Ilgu Reiznieci

Ceturtdien, 22.novembrī plkst.20.30 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Akmens zālē tiks aizsākta jauna akadēmijas Studējošo pašpārvaldes un Etnomuzikoloģijas studentu un pasniedzēju lolota tradīcija – Danču vakars, informē JVLMA pārstāvji. Tautisko danču vakari jau labu laiku ir kļuvuši pietiekami pieprasīti un tautā zināmi, tāpēc JVLMA pirmais Danču vakars kā tradīcijas iesākums ir lielisks papildinājums Latvijas danču kustībai.

JVLMA studentu un maģistrantu svētku koncerts

Latvijas Valsts proklamēšanas 94. gadadienu sagaidot, piektdien, 16. novembrī, plkst.16 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē aicinām klausītājus uz mūsu augstskolas studentu un maģistrantu svētku koncertu. Koncertā skanēs latviešu komponistu vokālā un instrumentālā kamermūzika - no mūsu klasiskās mūzikas pamatlicēju zelta fonda, līdz pat jauniem vārdiem, kas šodien vēl tikai piesaka sevi latviešu mūzikā.

Pianista Arņa Zandmaņa solo koncerts

Ceturtdien, 15. novembrī plkst. 18 JVLMA Lielajā zālē Latvijas Mūzikas akadēmija aicina visus klaviermūzikas cienītājus uz pianista prof. Arņa Zandmaņa solokoncertu. Šis būs koncertu sērijas Johans Sebastiāns Bahs. Labi temperēts klavīrs trešais koncerts, kurā profesors atskaņos nākamās divpadsmit prelūdijas un fūgas no krājuma Labi temperēts klavīrs II daļas.

Mūzikas akadēmijā demonstrēs Latvijā gatavotu rata liru

29.novembrī plkst.15 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Akmens zāle piedzīvos unikālu notikumu: tiks demonstrēts tradicionalās mūzikas instruments – rata lira -, ko ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu izgatavojis mūziķis, tradicionālo instrumentu entuziasts un JVLMA Etnomuzikoloģijas programmas students Ivars Hermanis, informē MA pārstāve Jurita Krūma.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide