Gan uzņēmums Rīgas siltums, gan daudzi citi siltumapgādes uzņēmumi sastopas
ar kardināli atšķirīgiem resursu iegādes nosacījumiem,
to vidū ar dažādiem finansiālajiem aspektiem, kas paredz, piemēram, par dabasgāzi norēķināties, jau veicot
iegādi, bet tas prasa apjomīgus finanšu ieguldījumus.
Mārupē, kā arī Mārupes novada Skultē un Tīrainē siltumenerģijas tarifs no 1.septembra varētu pieaugt par 2,5 reizēm - līdz 320,14 eiro par megavatstundu (MWh), liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas vēstnesis.
AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs no 15.augusta pieaugs par 15,3%, sasniedzot 85,45 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Saskaņā ar Valsts zemes dienesta datiem Latvijā aptuveni 70% ēku celtas laika posmā no 1946. līdz 1990. gadam. Ņemot vērā ilgstoši nepietiekamā apjomā un kvalitātē veiktos uzturēšanas pasākumus, liela daļa no šīm ēkām ir sliktā tehniskā stāvoklī ar zemu siltumnoturību. To atspoguļo arī mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” veiktā pētījuma rezultāti – sava dzīvokļa energoefektivitāti kā sliktu vai drīzāk sliktu vērtē katrs otrais sērijveida mājokļa īpašnieks, bet tikai 7% atzīst, ka ar to ir apmierināti pilnībā. Savukārt namu pārvaldnieks “Selectum Home” aprēķinājis, ka atkarībā no ēku tipa, rēķini par siltumenerģiju var atšķirties pat 5 reizes.