Rīgā samazinājies trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju, kā arī sociālo pabalstu saņēmēju skaits, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.
Trūcīguma līmeni Latvijā pašlaik nav iespējams samazināt, jo tam nav budžeta līdzekļu un sākotnēji nolemts īstenot citas prioritātes, komentējot tiesībsarga Jura Jansona vēršanos Satversmes tiesā, apšaubot trūcīguma sliekšņa atbilstību pamatlikumam, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM).
Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu, otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.
Lai palīdzētu sagatavoties jaunajam mācību gadam, labdarības organizācija Caritas Latvija aicina atbalstīt bērnus no trūcīgām ģimenēm, palīdzot sarūpēt skolai nepieciešamās lietas, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Romas Katoļu baznīcā.
Ar Eiropas Savienības atbalstu Latvijai gadā ir pieejami aptuveni 6,5 miljoni eiro, lai vistrūcīgākajām personām izsniegtu pārtikas un cita veida atbalsta pakas. Pērn tādas saņēmuši 60,5 tūkstoši cilvēku. Šogad šis skaits varētu būt vēl lielāks, jo no aprīļa atbalsts pienāksies arī maznodrošinātajiem. Eiropas nauda gan pēc pāris gadiem beigsies, un vēl nav zināms, cik lielā mērā šo atbalstu turpinās.
Ar šo gadu garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgām personām palielinās no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, nosaka grozījumi Noteikumos par garantēto minimālo ienākumu līmeni, kas stājas spēkā šodien.
No nākamā gada garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgām personām plāno palielināt no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, liecina Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Noteikumos par garantēto minimālo ienākumu līmeni, kurus rīt, 12.decembrī, skatīs valdība.
Trūcīgās ģimenes Latvijā nereti baidās no vēršanās pašvaldību sociālajos dienestos, tā vietā dodot priekšroku palīdzības meklēšanai labdarības organizācijās, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu TOP 10.