Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Brīvās dabas tirgu

Bonaventuras muižas parks, Bonaventuras iela 10

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no šīs sestdienas, 18. jūlija aicina uz Brīvās dabas tirgu Bonaventuras muižas parkā. Vasaras sestdienās no 10.00 līdz 18.00 netālu no ieejas Brīvdabas muzejā, Bonaventuras muižas parkā, pulcēsies vietējie amatnieki ar skaistiem un noderīgiem darinājumiem un pārtikas mājražotāji, kas apmeklētājiem piedāvās nogaršot un iegādāties dažādus Latvijā tapušus gardumus.

18. jūlijs – 22. augusts

Vasaras sestdienās 10.00–18.00

Izstāde Fināla lielā atklāšana

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Atklāta Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde Fināla lielā atklāšana. Izstāde veidota, māksliniekam sadarbojoties ar mākslīgo intelektu. Pasākums norisinās gan Mākslas stacijā Dubulti, gan Jūrmalas pilsētvidē un kā papildinātās realitātes aplikācijas SAN projekts redzams visā Latvijas teritorijā.

21. jūnijs – 13. septembris

Katru dienu no plkst. 9.00–18.30

Romualda Geikina gleznu un akvareļu personālizstāde Konverģence

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Izstādes nosaukums Konverģence precīzi raksturo Romualda Geikina daiļrades būtību un koncepciju, kurai viņš ir bijis uzticīgs visu savu radošo mūžu. Mākslinieks brīvi interpretē dažādu kultūru, periodu, virzienu ierosmes un mijiedarbību, risinot to tuvināšanos un saplūšanu vienas kompozīcijas ietvaros.

26. jūnijs – 23. augusts

Izstāde Vāze jūgendstilā

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, turpinot tradīciju iepazīstināt ar krājumu, šovasar piedāvā skatīt 20. gadsimta sākuma vāžu kolekciju. Vairāk nekā 180 stikla, porcelāna, fajansa, māla un metāla vāzes liecina par lietišķās mākslas darinājumu daudzveidību un krāšņumu. Jūgendstila interjerā un ziedu kārtošanas mākslā vāze ieņēma nozīmīgu vietu, tādēļ izstādes eksponāti papildina gan dzīvokļa telpu interjeru, gan arī novietoti muzeja vitrīnās.

18. jūnijs – 27. septembris

Izstāde Olga un Andrejs – 115

Andreja Upīša memoriālmāja, Skrīveri, Daugavas iela 58

Šovasar aprit 115 gadu, kopš 1905. gada vasarā Andrejs Upīts mija gredzenus ar savu iecerēto Olgu Tīrumnieci, saskanīgā laulībā nodzīvojot 65 gadus. Olgai Upītei ir liela, iespējams, līdz šim nepietiekami novērtēta loma rakstnieka garajā mūžā un ražīgajā daiļradē.

10. jūnijs – 31. oktobris

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu ilustrāciju izstāde Laimes lācis

Andreja Upīša muzejs, Brīvības iela 38–4

Dažādās tehnikās realizētās ilustrācijas vēsta par neskaitāmajām Laimes lāča tēla variācijām, raugoties no katra mākslinieka skatpunkta un dzīves pieredzes. Kāda Laimes lācis ir aizmidzis, cita veidots no plastmasas iepakojumu atspiedumiem, vēl kādam tā ir sajūta, kas piedzīvota, atrodoties ceļojumā un notverot šķietami nenotveramu pilnības sajūtas mirkli.

16. jūnijs – 15. septembris

Izstāde Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvdabas iela 21

Atzīmējot Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. jubileju, muzeja Izstāžu zālē būs skatāma retrospektīva lietišķās mākslas darinājumu izstāde, kas apmeklētājiem piedāvās unikālu iespēju apskatīt priekšmetus no Muzeja lietišķās mākslas kolekcijas. Izstādi veidos daiļi un noderīgi darinājumi, kas pusgadsimta garumā iepirkti vai saņemti dāvinājumā no Gadatirgus dalībniekiem muzeja krājuma papildināšanai un tautas lietišķās mākslas attīstības pētniecībai.

29. maijs – 29. novembris

Ievas Baumgartes un Jura Kļavas izstāde Gaisma. Skatiens. Aspazija

Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela 30

Izstāde ir divu mākslinieku – Ievas Baumgartes un Jura Kļavas – veltījums Aspazijai 155. dzimšanas dienā. Aspazijas personības pievilcība, ambiciozitāte, drosme un elegance joprojām uzrunā arī mūsdienu cilvēku. Latviešu dzejas karalienes fenomens atstājis negaistošu smaržu literatūrā, ļaužu prātos un kolektīvajā apziņā.

5. jūnijs – 29. augusts

Torņakalna attīstības biedrības un Valda Gavara fotoizstāde Zūdošais Torņakalns

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Izstādē apskatāmas video un foto dokumentu liecības par tiem Torņakalna apkaimes vides un arhitektūras objektiem, kas pēc dzelzceļa Rail Baltica izbūves vairs nekad nebūs ieraugāmi līdzšinējā veidolā. Ir būtiski atstāt vismaz video un foto liecības par to, kāda izskatījās Torņakalna apkaime iepriekš, lai saglabātu Rīgas vēsturisko un kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

2. jūnijs – 12. septembris

Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa (Hsiao Chin) retrospektīva izstāde Mans sākums ir manas beigas

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Daugavpils Marka Rotko mākslas centram ir gods uzņemt ģēniju – Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvi Sjao Ciņu, kurš, pateicoties dzīvei un radošam darbam Eiropas kultūras telpā, laikam līdzi ejot, spējis iezīmēt sevi mākslas notikumu kartē ar lieliskām Austrumu un Rietumu kultūras segmentu sakausētām kompozīcijām vairāk nekā 60 gados izkoptā glezniecības rokrakstā.

2. jūnijs – 25. oktobris

Izstāde Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvdabas iela 21

Atzīmējot Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. jubileju, muzeja Izstāžu zālē būs skatāma retrospektīva lietišķās mākslas darinājumu izstāde, kas apmeklētājiem piedāvās unikālu iespēju apskatīt priekšmetus no Muzeja lietišķās mākslas kolekcijas.

29. maijs – 29. novembris

Liepājas Simfoniskais orķestris atvērs Vecbrāļa foto izstādi ar mirkļiem no operas

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars, 2. stāvs, Radio iela 8, Liepāja

Liepājas koncertzāles Lielais dzintars 2. stāva galerijā Liepājas Simfoniskais orķestris atklās sava ilggadējā fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa foto izstādi Pirmā …, kas veltīta novembrī pirmatskaņotajai Riharda Dubras operai Suitu sāga.

7. marts – 31. augusts

O.–Pk. 12.00-17.00
Se., Sv. 10.00-15.00
Pr. – slēgts

Izstāde GARĀŽA

Rīgas Motormuzejs, Sergeja Eizenšteina iela 8

Rīgas Motormuzejā skatāma pastāvīgā ekspozīcija ar vairāk nekā 100 vēsturiskajiem spēkratiem, kā arī izstāde GARĀŽA, kur aplūkojami jaunākie un spilgtākie 2019. gada Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) biedru atradumi.

16. maijs – 1. maijs, 2021