Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Mūzika

Covid-19 dēļ festivāls Tallinn Music Week pārcelts uz augustu

Pēc festivāla Tallinn music week (TMW) organizatoru un partneru kopīga lēmuma nolemts atlikt pasākumu, kas bija paredzēts no 25. līdz 29. martam, sakarā ar riskiem, kas saistīti ar Covid-19 vīrusa izplatību, un ievērojot ieteikumu, ko izdevusi Igaunijas Veselības pārvalde. TMW 2020 ir pārcelts un notiks laikā no 26. līdz 30. augustā.

Gan intelektuāls, gan klausoties dejojams. Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels izraus no ikdienas © DIENA(3)

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels, kas notiks jau sesto reizi, norisināsies pašā JVLMA un Rīgas mākslas telpā no 9. līdz 14. martam un izcelsies ar vairāku ASV mākslinieku piedalīšanos. No Omahas Universitātes Nebraskā ieradīsies dzīvā laika notācijas mūzikas komponists un interprets Sets Šefers, bet no Kalifornijas Mākslu institūta CalArts uzstāsies par fenomenālu un bezbailīgu pianisti dēvētā Vikija Reja.

Oktobrī Liepājas un Rēzeknes koncertzālēs uzstāsies Elīna Garanča

Ar solokoncertu šī gada 10. oktobrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un 13. oktobrī Latgales vēstniecībā Gors pirmo reizi uzstāsies viena no pieprasītākajām operdziedātājām pasaulē, mecosoprāns Elīna Garanča. Slavenās dziedātājas skatuves partneris Latvijas koncertos būs viens no pasaulē labākajiem koncertmeistariem – izcilais skotu pianists Malkolms Martino (Malcolm Martineau), informēja koncertzāles Lielais dzintars Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

FOTO: Aizvadīti pirmie Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncerti

No līdz 14. martam norisinās 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. 7. martā festivāla atklāšanas koncertā Liepājas Simfoniskā orķestra un maestro Gintara Rinkeviča izpildījumā skanēja Rimska-Korsakova un Čaikovska mūzika, Ravela klavierkoncerts un Ērika Ešenvalda saksofonkoncerta Arktikas vīzijas. Jūra pirmatskaņojums. 8. martā festivālā viesojās Latvijas Radio bigbends ar džeza programmu portugāļu un brazīļu noskaņās.

Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris aicina uz Rīta un vakara dziesmas noslēguma koncertiem(1)

Komponists Raimonds Tiguls kopā ar izcilu mūziķu instrumentālo grupu un Rīgas Doma zēnu kori Mārtiņa Klišāna vadībā aicina uz "Rīta un vakara dziesmas" noslēguma koncertiem 4. aprīlī Liepājā un 9. aprīlī Rēzeknē. Koncertprogrammā gaidāmi gan jauni skaņdarbi, gan Dziesmu svētkos jau skanējušās un iemīļotās dziesmas Lec, Saulīte un Dod, Dieviņi, kā arī labdarības maratona Dod Pieci himna Klusi čukst Dievs, kura kļuva par visbiežāk spēlēto un klausītāju pieprasītāko dziesmu labdarības maratona laikā.

Spožs mūzikas izcilību zvaigznājs. Liepājas zvaigžņu festivāls – aizraujošs un pārsteidzošs

"Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls uzmirdzēs nu jau 28. reizi, klausītājiem dāvājot klasiskās, džeza, modernās un vokālās mūzikas mirkļus izcilu mūziķu interpretācijā," Liepājas simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis stāsta par šī orķestra rīkoto ikgadējo festivālu, kurš no 7. līdz 14. martam piedāvās piecus koncertus Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.