Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

MILOŠ un Peretjatko: izcili koncerti un publikas mīlestība(2)

Vakar, 17. augustā, Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notika divi spoži koncerti – ģitārists MILOŠ un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kvartets atskaņoja mūziku no J. S. Baha līdz The Beatles, bet vakarā izcilu solokoncertu sniedza soprāns Olga Peretjatko, kura aizstāja sasirgušo tenoru Jozefu Kalleju, portālu Diena.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Čellists Miša Maiskis: ar Dzintaru koncertzāli man saistās spilgtākās atmiņas no Latvijas

Festivālā Rīga Jūrmala Dzintaru koncertzālē, 16. un 18. augustā, ar diviem koncertiem viesosies pasaulslavenais čellists, Rīgā dzimušais Miša Maiskis. 16. augustā viņš sniegs kamermūzikas koncertu ar savu meitu, pianisti Liliju Maiski, bet 18. augustā ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Mihaili Pļetņovu atskaņos Sensānsa koncertu čellam, informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Carnival Youth izdod jaunu albumu Good Luck

Šodien, 16. augustā klājā nāk grupas Carnival Youth jaunais albums Good Luck, bet mūzikas veikalā _Randoms, Rīgā, plkst. 17 grupas mūziķi sniegs autogrāfus, informēja Carnival Youth pārstāve Guna Zučika.

Mēdeja spridzina Mocarta dzimteni © DIENA

Skandāls un katastrofa Zalcburgas augstākajā sabiedrībā! Itāļu komponista Luidži Kerubīni opera Mēdeja vācu diriģenta Tomasa Hengelbroka un austrāliešu režisora Saimona Stouna jauniestudējumā mēģina izsist Zalcburgas festivāla publiku no komforta zonas

Festivāls Rīga Jūrmala: Ar koncertu Mājas pirmo reizi Latvijā uzstāsies baritons Benjamins Apls

"Viņa balsij piemīt pulēta ozolkoka skaistums un glāsmainība (…), interpretācijas caurstrāvo rāma gudrība, dabisks, tiešs komunikācijas instinkts un, tā šķiet, patiesa mīlestība pret šo repertuāru," par baritonu Benjaminu Aplu rakstīja britu mūzikas izdevums Gramophone.18. augustā plkst.14 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē ar kamermūzikas koncertu Mājas festivālā Rīga Jūrmala muzicēs viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes kamermūzikas dziedātājiem Benjamins Apls un pianists Saimons Lepers.

Saucējas gavilēs, rotās un sauks © DIENA

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa Saucējas ir izvēlēta kā koncerta dalībnieks lielākajā pasaules mūzikas forumā Womex, kas notiks no 23. līdz 27. oktobrim Tamperē Somijā.

Pasaulslavenais čellists Miša Maiskis viesosies festivālā Rīga Jūrmala ar diviem koncertiem

16. un 18. augustā ar diviem koncertiem Dzintaru koncertzālē viesosies pasaulslavenais čellists, bijušais rīdzinieks Miša Maiskis. 16. augustā viņš sniegs kamermūzikas koncertu ar savu meitu, pianisti Liliju Maiski, bet 18. augustā ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Mihaili Pļetņovu atskaņos Sensānsa koncertu čellam ar orķestri, informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Rēzeknē notiks festivāls LNSO vasarnīca

No 23. līdz 25. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors, norisināsies piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim LNSO vasarnīca, piedāvājot plašu programmu un pasākumu klāstu kā pieaugušajiem, tā bērniem, informēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pārstāve Anna Babre.

Septembrī notiks piektais festivāls Čello Cēsis

Koncertzāle Cēsis no 13. līdz 15. septembrim jauno sezonu sāks ar festivālu _Čello Cēsis, kas atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label, informēja koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova.