Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +2 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Mūzika

Operā Traviata pirmo reizi Rīgā – soprāns Jūlija Vasiļjeva un diriģents Patriks Lange

Trešdien, 15. janvārī, Violetas Valerī lomā Džuzepes Verdi operā Traviata debitēs lieliskais latviešu soprāns Jūlija Vasiļjeva. Pie Latvijas Nacionālās operas diriģenta pults šajā izrādē pirmo reizi stāsies ievērojamais vācu maestro Patriks Lange. Alfrēda lomā iejutīsies poļu tenors Rafals Bartminskis, Žorža Žermona lomā – Samsons Izjumovs, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Zināmi konkursa Supernova 2020 pretendenti

No 9. janvāra Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa Supernova YouTube kontā iespējams noklausīties tās konkursam pieteiktās dziesmas un izpildītājus, kurus atlases žūrija decembrī aicināja uz noklausīšanos klātienē, informēja konkursa rīkotāji.

Bēthovens pieder visiem © DIENA

Par godu Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai, kas šogad tiek plaši svinēta pasaulē, Vīnes simfoniskais orķestris/Wiener Symphoniker ir laidis klajā deviņu klasiķa simfoniju ierakstu un sagatavojis īpašu koncertu un notikumu programmu, kuras devīze ir Bēthovens pieder visiem

LNB Ziedoņa zālē notiks flautista Viļņa Strautiņa piemiņas koncerts

Sestdien, 18. janvārī, plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas emeritētā profesora, flautista Viļņa Strautiņa (1939-2018) jubilejas piemiņas koncerts No Baha līdz Strautiņam: Vilnim Strautiņam - 80, informēja koncerta rīkotāji.

Koncertzāle Cēsis iesāk Bēthovena 250. jubilejas gadu ar britu vijolnieka Hugo Tičati un Lietuvas kamerorķestra programmu

Gadu, kurā mūzikas pasaule atzīmē Ludviga van Bēthovena 250. jubileju, ar īpašu koncertu 18. janvārī iesāks arī Koncertzāle Cēsis. Ar neparastu personību un talantu apveltītais britu vijolnieks Hugo Tičati (Hugo Ticciati) kopā ar Lietuvas kamerorķestri radījis koncertprogrammu Bēthovens: Mocarta gars no Haidna rokām, kurā klausītājiem atklās dižjubilāra muzikālo rokrakstu, ko ietekmējuši izcilie priekšgājēji – Mocarts un Haidns, un mantojumu, kas parafrāzēs turpinās arī mūsdienu komponistu daiļradē, informēja koncertzāles pārstāvji.

Latvijas Nacionālajā operā koncertēs trīs Osokini un draugi

6. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks koncerts Trīs Osokini un draugi Operā. Tajā kopā spēlēs visi trīs izcilie pianisti: tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti Andrejs un Georgijs Osokini, informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

Rēzeknē diriģentes Jūlijas Hutoreckas vadībā skanēs VAK Latvija koncertprogramma Ziemassvētku gaisma

Viena no gada sākuma tradīcijām Latgales vēstniecībā Gors ir pareizticīgo mūzikas koncerts. Šogad 12. janvārī plkst. 16 Gors Lielajā zālē svētku programmā Ziemassvētku gaisma skanēs krievu pareizticīgo tradicionālie garīgie dziedājumi, kā arī Rahmaņinova, Česnakova, Balakirjeva un citu komponistu mūzika Valsts Akadēmiskā kora Latvija izpildījumā. Pie kora diriģenta pults stāsies viena no jaunākajām un perspektīvākajām pasaules koru un simfonisko orķestru diriģentēm – Jūlija Hutorecka (Sanktpēterburga), informēja koncertzāles pārstāvji.

Liepājā uzstāsies Andrejs Osokins un māsas Balanas

Sestdien, 18. janvārī, plkst. 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars uzstāsies izcilais pianists Andrejs Osokins un talantīgās māsas Balanas – vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no slavenām kino filmām, ļaujot klausītājiem izdzīvot cilvēka mūžu stāstā no šūpuļdziesmas un pirmās mīlestības līdz pat nāvei un atdzimšanai. informēja koncertzāles pārstāvji.

Britu dziedātāja Daido uzstāsies Siguldā(1)

Labi zināmo hitu Here With Me, White Flag, Life For Rent, Thank You, No Freedom, Hunter, Don't Leave Home, Sand In My Shoes, End Of Night u.c. izpildītāja Daido 27.jūnijā uzstāsies Siguldas pilsdrupu estrādē. Šis būs pirmais un vienīgais mākslinieces koncerts visās Baltijas valstīs.

Lūsēns, Zadovska un Zvaigznes diena. Krimuldas muižā uzsāk kamermūzikas koncertu ciklu © DIENA

"Man patīk kamermūzika. Man patīk tas, ka muzicēšana notiek šaurā lokā un ir klātbūtnes sajūta. Patīk akustiska dzīvā mūzika," saka komponists Jānis Lūsēns, kurš Zvaigznes dienas koncertā Krimuldas muižā Gaujas senlejā 10. janvārī plkst. 19 kopā ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Kristīni Zadovsku un flautisti Eviju Mundeciemu ieskandinās pirmo Krimuldas muižas kamermūzikas vakaru ciklu. Vakarā skanēs Jāņa Lūsēna dziesmas un instrumentālā mūzika.

Arstarulsmirus plāno izdot albumu un izsludina koncertus

Mūziķis un producents Arstarulsmirus gada pirmajā pusē plāno izdot albumu Skatu punkti. Līdz ar šo notikumu tiek izsludināti pirmie koncertsērijas koncerti: 3. maijā koncertzālē Lielais dzintars Liepājā un 9. maijā Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Grupa Willow Farm izdod albumu Pasaule ir viss, kas gadās

Klajā nācis grupas Willow Farm jaunākais albums Pasaule ir viss, kas gadās. Albuma dziesmu tematikā līdzās stāstiem par mīlestību un attiecībām parādās arī eksistenciālu problēmu iztirzājums, informēja grupas pārstāvji.

Rokopera Kaupēn, mans mīļais atdzimst koncertuzvedumā(1)

Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes leģendārā rokopera Kaupēn, mans mīļais atdzimusi jauniestudējumā koncertuzveduma versijā un pirmizrādi piedzīvos 15. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis, informēja Producentu grupas 7 pārstāve Maija Tālberga.

Dzintara koncertzālē skanēs Latvijas Radio kora koncerts Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi

7. janvārī, dienā, kad Pareizticīgā baznīca svin Kristus dzimšanas svētkus, Dzintaru koncertzāle un Latvijas Radio koris jau tradicionāli aicina uz Ziemassvētku festivāla noslēguma koncertu Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi. Koncertā varēs dzirdēt krievu komponista Pētera Čaikovska un mūsdienu komponistu Andreja Selicka un Alfrēda Momotenko-Levicka pārlaicīgos skaņdarbus, balsu virtuozu – Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas – lasījumā.

BBC Radio 3 gada nogales džeza šovā iekļauts Elzas Ozoliņas skaņdarbs

Latviešu pianistes, konkursa Riga Jazz Stage 2019 finālistes Elzas Ozoliņas skaņdarbs Nostalgia iekļauts prestižajā BBC Radio 3 gada nogales džeza šovā, ko vadīja prominentais britu žurnālists Kevins Ležandrs (Kevin Le Gendre), informēja Riga Jazz Stage pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.