Latvijas ekonomika ir mērogos maza. Mūsu valsts atrašanās Eiropas Savienībā un eirozonā to cieši saista ar dažādiem ārējiem faktoriem, tiem veicinot gan strauju tautsaimniecības attīstību, gan jutīgumu pret dažādām globālām finanšu krīzēm. Daudziem atmiņā aizvien ir iepriekšējās desmitgades nogales ekonomiskā krīze un ar to saistītās finanšu blaknes, kuras turpinājušās arī šajā desmitgadē. Tomēr šobrīd globālie faktori ir labvēlīgi gan uzņēmumiem, gan pastarpināti arī mājsaimniecībām, turklāt pagaidām ir cerības, ka šis gads ekonomiskajā aspektā varētu būt vēl labāks par nule kā aizgājušo.
Mainīgie plāni neļāva iegūt optimālo fizisko kondīciju, bet dažādie laikapstākļi lieku reizi atgādina par nepietiekami daudzpusīgo inventāru. Distanču slēpošanas sezonas nozīmīgākais notikums Tour de Ski rit pilnā sparā. Vienīgais Latvijas pārstāvis Indulis Bikše pirmajos trīs posmos uzrādīja pieticīgākus rezultātus, nekā cerēts, – vietas astotajā un devītajā desmitā.
Septiņās dienās četras, bet kopumā janvārī – desmit spēles. Intensīvs spēļu grafiks jaunā gada pirmajā mēnesī būs Rīgas Dinamo hokejistiem. "Turpināsim būvēt komandu. Atjēgušies esam, un tagad ir jāiet uz priekšu no spēles uz spēli. Sportiskajam niknumam vajadzētu būt, jo negribam palikt pēdējie," Dienai skaidroja Rīgas Dinamo galvenā trenera pienākumu izpildītājs un ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns. Ceturtdien pulksten 19.30 Arēnā Rīga sāksies spēle ar Ņižņekamskas Ņeftehimik.
Nevis grāmatvedības uzskaite ar zīmīgiem skaitļiem un līgumiem, bet ziņojums, kas atspoguļo Latvijas vietu pasaules politikā. Tā par ārlietu ministra ikgadējo ziņojumu, kuru ceturtdien skatīs Ministru kabinetā, bet mēneša beigās vērtēs Saeimā, saka Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa. Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība) uzsver, ka atšķirībā no citiem gadiem, kad Ārlietu ministrija (ĀM) atskaitījās par paveikto un nākotnes plāniem, šogad ziņojums konceptuāli iezīmē galvenos Latvijas ārpolitikas principus.
Mjanma ceturtdien atzīmēs 70. gadadienu kopš neatkarības iegūšanas no Apvienotās Karalistes, taču gaidāmās svinības aizēnos dramatiskie notikumi Rakhainas provincē. Tur, kā apgalvo ANO un cilvēktiesību organizācijas, armija jau vairāk nekā četrus mēnešus īsteno etnisko tīrīšanu pret musulmaņu minoritāti rohingjiem. Bēgot no represijām, vairāk nekā pusmiljons rohingju ir devušies uz kaimiņvalsti Bangladešu. Rakhainā notiekošais ir kārtējā asinīm slacītā epizode neatkarīgās Mjanmas neilgajā vēsturē, kuras gaitu galvenokārt ir virzījuši brutāli militārie režīmi.