Par Latvijas Basketbola savienības (LBS) veidoto Ekselences programmu, tās ieguvumiem un nepieciešamību jaunatnes basketbola attīstībā Armands Sametis sarunājas ar organizācijas ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu
Līdzšinējā profesionālajā karjerā Andrejs Cigaņiks (27) vēl nekad nav vienā klubā pavadījis vairāk par diviem gadiem. Šķita, ka par pirmo tādu mājvietu kļūs Lodzas Widzew, kur kreisās malas aizsargs bija iejuties teju perfekti – atbilstošs sportiskais līmenis, trenera uzticība, fanu mīlestība, apgūta poļu valoda. Absolūta komforta sajūta. Tomēr šovasar, saņēmis piedāvājumu no Šveices, Andrejs nedomāja ne mirkli – ja rodas iespēja veikt kaut nelielu pakāpienu pa karjeras kāpnēm, viņš to noteikti izmantos.
XXXIII olimpiādes spēles Francijas galvaspilsētā nelika vilties. Ar līdzjutēju pūļiem tribīnēs tās bija kā malks svaiga gaisa sportistiem pēc smacējošās pandēmijas žņaugiem iepriekšējā olimpiskajā ciklā, un atlēti nepalika parādā, priecējot ar izciliem sasniegumiem, emociju karuseļiem, arī diskusijām un strīdiem par notikumiem sporta laukumos un to tuvumā. "Paldies, ka ļāvāt mums noticēt labākai pasaulei," trāpīgi noslēguma runā pirms olimpiskās uguns nodzēšanas Parīzē norādīja Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs. Sēnas krastos olimpiskās spēles notika jau trešo reizi, un nav šaubu, ka tās tur vēl atgriezīsies. Ieskatīsimies spilgtākajos notikumos šajā olimpiskajā vasarā.
*Uz redzēšanos, Parīze! (franču val.)
Kaut arī sasniegumu ziņā Parīzes olimpiskās spēles Latvijai bija vienas no neveiksmīgākajām vēsturē, tajās tāpat netrūka iedvesmojošu stāstu un līdzjutēji vairāk nekā divas nedēļas juta līdzi ikvienam mūsu atlētam. "Citi nedara neko, staigā dzerdami un vēl kritizē. Man viņi ir varoņi, un es neesmu vienīgā, kura tā domā," kāda klausītāja teica Latvijas Radio raidījumā Brīvais mikrofons. Tikmēr paši sportisti uzsver, ka olimpiskajām spēlēm ir jābūt mērķim, uz ko tiekties ne tikai viņu pašu slavas vārdā, bet arī lai, gūstot panākumus, visa pasaule varētu ieraudzīt Latviju.
Par valdības spēju vai nespēju
kvalitatīvi sarunāties ar
sabiedrību, skaidrojot valstiski
nozīmīgus lēmumus, kā arī
par valdības stabilitāti un
koalīcijas izmaiņu
iespējamību Guntars Gūte
sarunājas ar politologu Juri
Rozenvaldu.
Dokumentālās filmas Jau(n)radīts režisore Barbara Visere (58) par slavenāko tualetes podu pasaulē, detektīvu darbu mākslā, nozares mītiem, politiku un meliem.
Pirms 520 gadiem pie Florences republikas valdības ēkas tika atklāta tolaik vēl gados jaunā, taču jau labi pazīstamā mākslinieka Mikelandželo darinātā statuja Dāvids. Sākotnēji to bija iecerēts novietot uz pilsētas katedrāles jumta, taču dažādu apsvērumu dēļ varasiestādes lēma par vietas maiņu.