Pirms 55 gadiem netālu no Betelas ciemata ASV Ņujorkas štatā notika leģendārais, mītiem apvītais Vudstokas festivāls. Vairāk nekā trīs dienu laikā to apmeklējuši vismaz 400 tūkstoši cilvēku, bet vēl pāris simti tūkstoši milzīgo sastrēgumu dēļ tā arī nespēja sasniegt fermu, kuras teritorijā risinājās notikumi.
Ne unikāls, taču arī ne īpaši bieži novērojams process – tā mūsdienās (ar to saprotot laika periodu no XX gadsimta otrās puses) varētu raksturot dažādu pasaules valstu lēmumus par galvaspilsētu pārcelšanu. Šobrīd šis jautājums ir aktuāls Indonēzijā un Ēģiptē, kur jau pavisam drīz oficiālo galvaspilsētu statusu zaudēs attiecīgi Džakarta un Kaira.
Nule notikusī ieslodzīto apmaiņa starp ASV, Krieviju un vēl citām valstīm tiek saukta par vērienīgāko kopš aukstā kara laikiem. Kas bija galvenie tās organizētāji, kā to izdevās panākt, un kurai no pusēm tā uzskatāma par uzvaru?
Ar Pērkona klātbūtni un Cosmosa sajūtu mūziķis Reinis Sējāns (39) no grupas Instrumenti 22. augustā aicina uz jaunā albuma Runā Rīga dzimšanas dienas mini koncertu Rīgas cirkā, lēnām iešūpojoties Arēnas šovam rudenī.
Vēl jau viss nav beidzies.
Piektdien modernās pieccīņas sacensības turpinās Pāvels Švecovs, tomēr Latvijas
galvenajām cerībām Parīzes
olimpiāde jau ir beigusies.
Līdz ceturtdienas vakaram
Latvijai medaļas vēl nebija,
toties cīņā par to dažu sporta
veidu pārstāvji aizraujošus
līdzjušanas mirkļus bija sarūpējuši. Pirms spēlēm gan
bija cerēts uz vairāk pozitīvām emocijām.
Par Latvijas enerģētisko un
ekonomisko drošību, atjaunojamās enerģijas ražošanas apjomiem, kā arī par to, cik būtisks vai nebūtisks notikums ir
nākamgad plānotā pilnīgā atslēgšanās no BRELL, Guntars
Gūte sarunājas ar enerģētikas
ekspertu Juri Ozoliņu