1.Gramatikas kļūdas
Kļūdīties mēdzam mēs visi, taču ir jāatceras, ka pareizrakstības kļūdas CV norādīs uz paviršību un neprofesionalitāti. Lai pārliecinātos par to, ka CV ir uzrakstīts teicami, ievērojiet četru acu principu jeb parādiet to vēl kādam tuvam draugam vai ģimenes loceklim. Iespējams Jūs esat tik ļoti pieradis jau pie uzrakstītā teksta, ka kādu lieku vai trūkstošu burtu tajā vairs nemaz nepamanāt.
2.Neprecīza vai nepilnīga informācija
Vai telefona numuru, e-pasta adresi, izglītību un tās programmu, vakancei atbilstošo darba pieredzi norādījāt? Telefona numurs un e-pasta adrese būs svarīga ātrai saziņai ar Jums, savukārt izglītība un pieredze visticamāk būs noteicošā, vai Jūs pieņems darbā.
Vienu lietu gan jāpatur prātā – norādiet tikai reālo nevis vēlamo un arī izdomātu informāciju! CV var sarakstīt visādus profesionālos brīnumus – taču, ko darīsiet brīdī, kad samelotās prasmes, kas CV norādītas, būs jāpielieto ikdienas darbā?
3.Pārāk garš CV
Ir lieliski, ja esat paguvis sevi pilnveidot dažādās jomās, taču to visu noteikti nevajag norādīt savā CV. Izanalizējiet, kas no visa būs atbilstošs konkrētajai vakancei un iekļaujiet tikai to informāciju. CV nevajadzētu pārsniegt divas A4 lapaspuses.
4.Vājš noformējums
CV darba devējam sniedz par Jums pirmo iespaidu. Mūsdienās ir pieejamas daudzas un dažādas CV veidošanas vietnes, kā arī informatīvi avoti, kur smelties iedvesmu. Veidojot CV vajag būt kritiskam un pie pirmās domas: “O, kāds skaists CV paraugs!” neķert to ciet. Padomājiet – vai tas ir ne tikai skaists, bet arī profesionāls? Vai izvēlētais CV paraugs atbilst Jūsu personībai? Neizvēlaties paraugu ar vairākām krāsām, daudz dizaina elementiem un dīvainu, māksliniecisku fontu – tas traucēs uztvert CV galveno informāciju.
Atcerieties, ka CV ir gluži kā Jūsu vizītkarte, pēc kā izlasīšanas darba devējs pieņems svarīgu lēmumu. Esiet radošs, taču profesionāls!