Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mazas vannas istabas iekārtošana – ko ņemt vērā?

Dzīvojot mājoklī, kas celts pirms vairākiem gadu desmitiem, nereti nākas samierināties ar mazu vannas istabu. Ko iesākt, ja vēlies vairāk plašuma? Arī gadījumā, ja telpu nav iespējams fiziski palielināt, to pareizi iekārtojot, var panākt pārsteidzošus rezultātus! Turpini lasīt un uzzini, kam pievērst uzmanību, ja dienaskārtībā ir mazas vannas istabas iekārtošana!

8 padomi, lai mazas vannas istabas dizains izdotos

Vannas istaba, tāpat kā guļamistaba, ir telpa, kurai pēc garas darba dienas jāpalīdz tās īpašniekam atpūsties un uzkrāt spēkus. Taču bieži vien tieši vannas istaba ir telpa, kuras iekārtošanai un dekorēšanai tiek pievērsta salīdzinoši neliela uzmanība. Lai Tava vannas istaba būtu vieta, kur uzkavēties ilgāk, veidojot tās dizainu, seko šiem 8 praktiskajiem padomiem:

1. Apmāni acis ar flīžu palīdzību

Vannas istaba izskatīties lielāka, ja izvēlēsies apjomīgas flīzes un veidosi no tām vienkāršu rakstu – horizontālu līniju vai līnijas gar visu sienu. Tas „pastieps” telpu, radot ilūziju par lielākiem plašumiem.
Vēl kāds triks kā izmantot flīzes telpas šķietamai palielināšanai – ieklāj grīdas flīzes diagonālā rakstā.

2. Izvēlies „peldošus” plauktiņus

Mazā vannas istabā lieliski iederēsies minimāla dizaina, pie sienas ierīkots „peldošs” plaukts bez pamatnes. Tas ļaus telpai izskatīties vieglai un gaisīgai. Lai iegūtu vairāk platības, kur novietot nepieciešamās lietas, izvēlies šauru, taču garu plauktu vai plauktus.

3. Pievērs uzmanību izlietnei un ūdens maisītājam

Kvalitatīvs mazas vannas istabas remonts prasa ne tikai flīžu vai dekoru, bet arī santehnikas nomaiņu. Lai izvairītos no pieblīvētas telpas sajūtas, atsakies no mēbelēs iebūvējamām izlietnēm. Mazām vannas istabām labāk derēs pie sienas stiprināmas izlietnes.

Tas pats attiecas arī uz izlietnes ūdens maisītāju. Sienā iebūvēts ūdens maisītājs aizņems mazāk vietas, lai Tu varētu izmantot izlietnes malas. Atkarībā no iecerētā dizaina, vari izvēlēties minimālisma tradīcijās ieturētu ūdens maisītāju vai retro stila ūdens krānu, piemēram, vara krāsā.

4. Izmanto brīvo vietu virs tualetes poda

Lai padarītu telpu mājīgāku, pie sienas virs tualetes poda pierīko nelielu plauktu, kur novietot, piemēram, sveces, telpaugus, savus iecienītākos dušas un vannas produktus utt. Šādi nezaudēsi brīvo vietu un vienlaikus piešķirsi telpai odziņu.
Taču atceries – šaurās telpās nevajadzētu ieviest daudz dekoru, tie var radīt arī nekārtīgas, pārblīvētas vides sajūtu.

5. Iegādājies platu spoguli

Mazā vannas istabā īpaši noderīgs būs plats spogulis, ko vienlaicīgi var izmantot divi ģimenes locekļi. Tas noteikti atvieglos ik rīta sapošanās rituālus. Turklāt liels spogulis vizuāli palielina telpu.

6. Uzstādi iebūvētu apgaismojumu

Veikalos pieejams ne mazums griestu lampu, kas piemērotas vannas istabām. Taču šaurās telpās ir svarīgs katrs centimetrs! Labs risinājums ir griestos iebūvēts apgaismojums – tas ne tikai neaizņems vietu, bet arī vizuāli paaugstinās griestus, radot plašuma sajūtu.

7. Nevaries no stikla elementiem

Stikls šauras telpas var padarīt gaišākas un plašākas. Izvēlies dušas kabīni ar stikla durvīm vai atdali iebūvēto dušu no pārējās telpas ar stikla sienu. Ja stikla siena Tev neiet pie sirds, līdzīgu efektu vari panākt ar caurspīdīgu dušas aizkaru – arī tas palīdzēs vannas istabai izskatīties gaišākai.

8. Dizainam atlasi tikai divas galvenās krāsas

Mazas vannas istabas dizains izdosies veiksmīgs, ja nepārcentīsies ar dažādām krāsām. Nelielām telpām  piestāv gaišas krāsas – baltā un pasteļtoņi. Ja vēlies izmantot tumšas, piesātinātas krāsas, raugies, lai šie dizaina elementi (piemēram, flīzes) būtu nedaudz spīdīgas. Tas palīdzēs atstaroties gaismai un telpa izskatīties lielāka. 

Veiksmīgu vannas istabas iekārtošanu Tev vēl SMSCredit.lv! Uzzini, kā plānot vannas istabas izdevumus jaunākajā bloga rakstā “Vannas istabas remonts – ar kādiem izdevumiem rēķināties?’’

 

 

 

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti