Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pieejamība kempinga podos: padarot kempinga podus pieejamus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Kempinga podi ir aizvien populārāka alternatīva tradicionālajam kempingam, piedāvājot unikālu veidu, kā izbaudīt dabu, saglabājot zināmu komfortu. Tomēr ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai šie podi būtu pieejami ikvienam, tostarp cilvēkiem ar invaliditāti. Ar rūpīgi izstrādātiem dizaina elementiem un funkcijām, kempinga podi var kļūt par iekļaujošu vietu, kas piedāvā patīkamu atpūtu visiem. Šajā rakstā aplūkosim, kā uzlabot pieejamību kempinga podos – sākot no pieejamām ieejām līdz iekļaujošām vannas istabas funkcijām un citiem pieejamības uzlabojumiem.

Dizains, kas paredzēts ratiņkrēslu lietotājiem.

Viens no galvenajiem faktoriem, lai kempinga podi būtu pieejami, ir dizaina pielāgošana ratiņkrēslu lietotājiem. Pirmkārt, ieejām podā ir jābūt pietiekami platām, lai tajā varētu iekļūt ar standarta ratiņkrēslu,  ieteicamais minimālais platums ir 90 cm, lai nodrošinātu ērtu piekļuvi. Kur iespējams, kāpnes jāaizstāj ar rampām, kurām jābūt ar maigu slīpumu un neslīdošu virsmu, lai cilvēkiem ar kustību traucējumiem būtu droši un ērti iekļūt podā. Tāpat jāņem vērā arī takas uz kempinga podiem – gluda, līdzenā virsma bez šķēršļiem nodrošinās vieglu pārvietošanos cilvēkiem ar riteņkrēsliem vai citiem pārvietošanās palīglīdzekļiem, un tas ir īpaši svarīgi dabiskās vides apstākļos, kur ceļi var būt nevienmērīgi vai grūti pieejami. Ja kempinga podi atrodas mazāk pieejamās vietās, pieejamību var uzlabot, izmantojot cietas, bruģētas takas vai līdzenus grants ceļus,pa kuriem ir viegli pārvietoties,  galvenais mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu pāreju no ārpuses uz kempinga poda iekšpusi.

Iekļaujoša iekšējā plānojuma izveide.

Kempinga poda iekšējais plānojums jāizstrādā tā, lai cilvēkiem ar invaliditāti būtu ērti pārvietoties, un plaša telpa ir būtiska, lai nodrošinātu vietu ratiņkrēsliem, staigulīšiem vai citiem pārvietošanās palīglīdzekļiem, kā arī jānodrošina pietiekama vieta, lai viesi varētu ērti pārvietoties starp mēbelēm un citiem priekšmetiem. Mēbeļu izvēlei ir liela nozīme, veidojot iekļaujošu vidi – piemēram, regulējamas vai pārvietojamas mēbeles sniedz elastību, ļaujot viesiem mainīt telpas izvietojumu atbilstoši savām vajadzībām, kā, piemēram, gulta, kuru var pazemināt vai pacelt, būtu noderīga cilvēkiem ar ierobežotu kustību spēju, bet zemu vai izvelkamu galdu izvēle ļaus cilvēkiem ar riteņkrēslu ērtāk ēst vai strādāt. Papildus tam, izmantojot taktilos un kontrastējošos toņus, var palīdzēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem orientēties telpā, jo krāsu atšķirība var tikt izmantota durvju rāmjiem, mēbelēm un citiem galvenajiem elementiem, lai tie būtu viegli pamanāmi.

Pieejamas vannas istabas funkcijas.

Pieejama vannas istaba ir būtiska sastāvdaļa, lai kempinga podi būtu pilnībā iekļaujoši, tai jābūt pietiekami plašai, lai tajā varētu ērti iekļūt ar ratiņkrēslu, kā arī jānodrošina pietiekami daudz vietas manevrēšanai. Ieteicama ir duša bez sliekšņiem, kas nodrošina vieglu piekļuvi, novēršot nepieciešamību pārkāpt šķērsli, un jāuzstāda rokas balsti pie galvenajiem vannas istabas elementiem – blakus tualetei un dušai, kas novietoti ērti sasniedzamā augstumā un ir pietiekami stipri, lai sniegtu atbalstu. Paceltais tualetes sēdeklis var būt noderīgs cilvēkiem ar ierobežotu mobilitāti, padarot sēdēšanu un celšanos vieglāku, bet vannas istabas grīdai jābūt neslīdošai, lai nodrošinātu drošību, īpaši slapjos apstākļos, un jāparedz laba apgaismojuma sistēma, lai izvairītos no negadījumiem un nodrošinātu pietiekamu redzamību. Šādi uzlabojumi var būt noderīgi ne tikai kempinga podos, bet arī dārza mājās, nodrošinot pieejamību visiem viesiem.

Papildu pieejamības uzlabojumi.

Papildus galvenajām pieejamības funkcijām ir vēl daži uzlabojumi, kas var uzlabot viesu pieredzi, piemēram, viegli lietojama sarunu iekārta vai ārkārtas zvana poga, kas sniedz viesiem papildu drošības sajūtu, īpaši izolētās vietās, kur palīdzība var būt grūti pieejama, kā arī pieejamas autostāvvietas netālu no kempinga podiem, kas jānorāda skaidri un jāatrodas tuvu ieejai, lai samazinātu attālumu, kas jāveic cilvēkiem ar invaliditāti, un vēl viens noderīgs papildinājums ir īpaša zona vai noliktava pārvietošanās palīglīdzekļu glabāšanai. Turklāt jāparedz efektīva apkures un dzesēšanas sistēma, lai nodrošinātu komfortu cilvēkiem, kuriem ir grūtības pielāgoties temperatūras izmaiņām, jo regulējami termostati un gaisa kondicionēšanas sistēmas var padarīt vidi patīkamāku, īpaši viesiem ar noteiktiem veselības stāvokļiem.

Veicot šos uzlabojumus, kempings pod kļūs pieejami visiem cilvēkiem, piedāvājot iespēju izbaudīt dabu drošā, ērtā un pieejamā veidā, un izveidot pieejamu vidi nenozīmē tikai likumdošanas prasību izpildi, bet arī iespēju cilvēkiem ar kustību traucējumiem piedzīvot dabu un atpūsties pilnvērtīgi. Ar pārdomātu dizainu un plānošanu kempinga podi var kļūt par iekļaujošu telpu visiem, sākot no cilvēkiem ar fiziskām invaliditātēm līdz tiem, kuriem ir redzes vai dzirdes traucējumi, un pieejamība ir jāiekļauj visos dizaina procesos, lai nodrošinātu, ka dabas pieredze ir pieejama ikvienam.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Kā Izvēlēties Labākos Dienas Gaitas Lukturus Ziemai?

Dienas gaitas lukturi ir būtisks drošības elements automašīnām, it īpaši ziemas laikā, kad dienas ir īsākas un apgaismojums — ierobežots. Lai gan šie lukturi nav paredzēti ceļa apgaismošanai nak...

Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti