Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Seši iemesli, kāpēc ziemas riepas iegādāties jau laicīgi

Pirmais decembris autovadītāju kalendāros mēdz būt izcelts – tas ir datums, no kura automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Vai tas nozīmē, ka jaunas ziemas riepas, ja tādas šogad nepieciešamas, vari iegādāties novembra pēdējā nedēļā? Teorētiski jā, taču mēs silti iesakām piemērotāko komplektu meklēt jau vairākus mēnešus iepriekš, jo… par to vairāk – raksta turpinājumā!

Iemesls #1: ziemīgi laikapstākļi nesākas līdz ar decembra iestāšanos

Ziemas riepas savas labākās īpašības demonstrē, kad termometra stabiņš noslīdējis zem 7 grādu atzīmes. Tāpēc vasaras riepu nomaiņu uz ziemas riepām bieži vien izdevīgāk veikt jau krietnu laiku pirms 1. decembra – tādējādi braukšana būs ne vien ērtāka, bet arī drošāka. It īpaši tas attiecināms uz tiem gadiem, kad jau novembrī vai pat oktobrī pārsteidz sniegs un tā dēvētais melnais ledus.

Iemesls #2: novembra beigās riepu montāža var radīt galvassāpes

Diemžēl liela daļa autovadītāju riepu maiņu patiešām atliek uz pēdējo brīdi, līdz ar to novembra beigās autoservisu noslodze ir tik pamatīga, ka uz riepu maiņu būs jādodas autoservisam, nevis Tev izdevīgā laikā. Bet, ja riepas iegādātas laicīgi, vari bez problēmām pierakstīties to nomaiņai Tev ērtā datumā un laikā. Kas pirmais brauc, pirmais maļ!

Iemesls #3: iepazīties ar jaunākajiem risinājumiem vienmēr ir noderīgi

Iegādājoties riepas pēdējā brīdī, pastāv liela varbūtība, ka nāksies ļauties “ķer un grāb” principam, pat īsti nespējot novērtēt, kādus ziemas apavus savam auto izvēlies. Darot to laicīgāk, vari atvēlēt dažas stundas sava laika, lai iepazītos ar jaunākajiem riepu testiem, izlasītu vai noskatītos kādu video par aktuālajām inovācijām šajā nozarē un vajadzības gadījumā sazinātos ar profesionāļiem, lai iegūtu atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. 

Galu galā atceries, ka tieši riepas ir tās, kas nodrošina saķeri ar ceļu, un ziemā tas ir īpaši svarīgi – pirkt kaķi maisā nevajadzētu!

Iemesls #4: zemākā cena – tas vienmēr ir patīkami

Ja pirkums netiek veikts steigā, vari atvēlēt laiku ne tikai pašu riepu iepazīšanai, bet arī tirgus izpētei, proti, salīdzināt, kur Tavam auto piemērotākie ziemas riepu modeļi atrodami par izdevīgākajām cenām. Ņemot vērā, ka jāiegādājas veselas četras riepas, ietaupījums var sanākt visai ievērojams.

Iemesls #5: jo agrāk meklēsi, jo plašāks būs piedāvājums

Ziemas riepu plaukti veikalos parasti ir pilnāki pirms jau vairākkārt pieminētajām novembra beigām – lai gan preču klāsts regulāri tiek papildināts, pāris nedēļas pirms obligātā riepu maiņas datuma var nākties saskarties ar visai ierobežotu piedāvājumu. Pērkot riepas laicīgi, par to nebūs jāuztraucas, un liekas raizes neradīs arī situācijas, ja riepu piegādi pāris dienas vajadzēs pagaidīt.

Iemesls #6: gluži vienkārši mazāk raižu

Iedomājies situāciju – jau pēc nedēļas automašīnai jābūt aprīkotai ar ziemas riepām, bet tu vēl sērfo internetā, cenšoties atrast piemērotāko komplektu. Kad tas beidzot izdarīts, veic riepu pasūtīšanu un pie viena piesaki to montāžu tuvākajā servisā. Tomēr galu galā pēc pāris dienām saņem ziņu, ka noslogojuma dēļ riepas saņemsi dienu vēlāk, līdz ar to automātiski atceļoties arī riepu montāžai. Izklausās ne pārāk patīkami, vai ne? Tāpēc ziemas riepu meklēšanu sāc jau tagad.

Ja arī Tu vēlies būt apzinīgs un atrast izdevīgāko un ērtāko opciju, ielūkojies 1a.lv viedveikala piedāvājumā – šeit atrodamas gan jaunas ziemas riepas no vairākiem desmitiem ražotāju, gan dažādas auto preces, kas Tavu pārvietošanos padarīs daudz ērtāku un patīkamāku!

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti