Dažādiem dārziem ir piemērotas atšķirīgas šļūtenes
Veikalos pieejamais inventārs kļūst arvien plašāks: visdažādāko krāsu šļūtenes, dažādi uzgaļi un atribūti. Tomēr nereti pircēji apjūk plašajā piedāvājumā un izvēlas šļūteni, kas viņu saimniecībai nav piemērota. Tāpēc uzmanība jāpievērš šādiem parametriem: šļūtenes tonim, garumam, diametram un savienojuma veidam. Dārza šļūtenes tonim ir lielāka nozīme, nekā varētu domāt. Koši dzeltenās šļūtenes mazāk absorbē saules gaismu, tāpēc tajās esošais ūdens ir patīkami vēss pat tveicīgās dienās. Savukārt tumši zaļās šļūtenes saules gaismu absorbē krietni vairāk. Tās dārznieki izvēlas, ja šļūtene visu dienu atrodas ēnas pusē, kur saule to pārāk neuzkarsē. Dažām šļūtenēm ar krānu savienojamajā galā ir iestrādāts parocīgs pretsaloces aizsargs, kas ļaus izvairīties kā no krāna, tā pašas šļūtenes mehāniska bojājuma. Kvalitatīvas dārza šļūtenes – dažāda garuma, materiāla un toņa – izdevīgi ir iegādāties laistīšanas lietpratēju Maidina.lv interneta vietnē, kur noteikti atradīsiet piemērotāko dārza šļūteni savam dārzam.
Risinājums tūlītējai laistīšanai negaidītā svelmē
Karstā laikā augi jālaista bieži, tāpēc dārza šļūteni var nākties mainīt pat reizi divos gados. Plastmasa un gumija vides iedarbībā ātri zaudē materiāla īpašības, un gadās, ka ieziemotajā šļūtenē ir izveidojies caurums vai laistīšanas pistolei nolūzusi mēlīte. Šādos gadījumos dārznieks steigā skrien uz veikalu un ķer pirmo ieraudzīto šļūteni. Tomēr tādējādi situācija bieži vien tikai pasliktinās, jo, iegādājoties dārza šļūteni, ir jāseko līdzi daudziem parametriem: diametram, uzgaļa veidam un izmēram, savienojumu veidiem un pistoles sprauslas parametriem. Lai zaļojošās dobes glābtu no izkalšanas neparedzētā karstumā, ērti izvēlēties kādu no komplektiem – laistīšanas šļūtene + laistīšanas pistole. Ar šādu komplektu jau tūlīt varēsiet aplaistīt izslāpušos augus.
Svarīga ir dārza šļūtenes ieziemošana
Lai dārza šļūteni varētu izmantot arī nākamajā gadā, tā rūpīgi jāieziemo. Pirmkārt, no šļūtenes jāizlaiž viss palikušais ūdens, tā jāsarullē un jānovieto telpā, kurā ziemas laikā temperatūras stabiņš nenoslīdēs zem nulles. Tādējādi panāksiet, ka šļūtene kalpos vēl ilgi un varēsiet izvairīties no liekiem tēriņiem.