Pārdotais krēsls bija "agrīnākais saglabājies piemērs" braucamkrēslam, ko Hokings lietoja pēc tam, kad kļuva paralizēts, pavēstīja Christie's.
Hokings lietoja šo krēslu no pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigām līdz deviņdesmito gadu vidum, līdz vairs nespēja darbināt krēslu ar rokām.
Braucamkrēsls tika pārdots kā kolekcionāra priekšmets, nevis medicīniskai lietošanai. Ienākumi no tā pārdošanas tiks ziedoti diviem labdarības fondiem – Stīvena Hokinga Fondam un Motoro neironu slimību asociācijai.
Savukārt Hokinga 1965. gadā Kembridžas Universitātē aizstāvētās doktora disertācijas oriģināls mašīnrakstā tika pārdots par 767 000 ASV dolāru (675 500 eiro) tajā pašā interneta izsolē. Citi objekti, tai skaitā viņa valkāta žakete, tika nosolīti par pavisam 650 000 dolāru (572 450 eiro).
Izsolē, kurā bija arī ar Aizeku Ņūtonu, Čārlzu Darvinu un Albertu Einšteinu saistītas lietas, tika pārdoti 52 objekti. To kopējā cena pārsniedza 2,3 miljonus dolāru (divus miljonus eiro).
Hokingam 21 gada vecumā tika diagnosticēta amiotrofā laterālā skleroze, kuras dēļ viņš varēja pārvietoties tikai ar braucamkrēslu, bet vēlāk zaudēja spēju arī runāt. Neraugoties uz smago slimību, Hokings aktīvi piedalījās zinātniskajā un sabiedriskajā dzīvē. Viņš nomira šī gada 14. martā 76 gadu vecumā savā mājoklī Kembridžā.