Viņš neprecizēja saslimušā darbinieka amatu, taču skaidroja, ka policija rīkojusies atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra norādījumiem. Ir daži darbinieki, kam noteikta pašizolācija, taču tas neietekmējot policijas darbu, jo pašvaldības policijai ir veiksmīga sadarbība ar Valsts policiju, un sabiedriskā kārtība tiek nodrošināta, pauda Dunskis.
Tāpat pēc notikušā testi uz Covid-19 veikti visiem policijas darbiniekiem, un tie bijuši negatīvi.
Dunskis uzvēra, ka arī pirms šī gadījuma konstatēšanas ir sekots līdzi darbinieku veselības stāvoklim, mērīta temperatūra. Darbā ar iedzīvotājiem policisti izmanto sejas aizsargmaskas, tiek nodrošināti arī dezinfekcijas līdzekļi.
Policijas apkopotā informācija liecina, ka pagājušajā nedēļā par iespējamiem izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumu pārkāpumiem Pašvaldības policija saņēma kopumā 35 izsaukumus.
Saistībā ar pilsētas domes aizliegumu apmeklēt bērnu rotaļu laukumus policijas darbinieki īstenoja profilaktiska rakstura pārrunas ar 23 personām, vēl ar 78 personām runāts par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu. Par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu noformēti 32 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Dunskis stāstīja, ka lielākie pulcēšanās un distances ievērošanas ierobežojumu pārkāpēji ir jaunieši. Policija turpina saņemt izsaukumus arī par ģimenes konfliktiem, un tiek ziņots arī par iespējamiem ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, pulcējoties dzīvokļos.
Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.
Kā iepriekš skaidroja policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.
Sodīt ar 2000 euro