Mācībās tika inscenēta transportlīdzekļa, kas transportē radioaktīvus materiālus, avārija. Atbilstoši scenārijam, tā vadītājs, pasažieris un pirmie uz negadījumu reaģējušie bija nonākuši kontaktā ar radioaktīvu materiālu. Transportlīdzekļa vadītājam bija nepieciešams sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību un nogādāt slimnīcā.
RDC direktore Dace Šatrovska informēja, ka iestāžu uzdevums mācību laikā bija atpazīt riska faktorus negadījuma vietā, apziņot, piesaistīt atbildīgos dienestus un veikt radiācijas mērījumus notikuma vietā. Tāpat bija jāspēj novērtēt radiācijas negadījumā cietušo personu veselības stāvoklis un jāsniedz neatliekamā medicīniskā palīdzība cietušajam, vienlaikus veicot notikuma vietas, transportlīdzekļa un personu dezaktivizāciju jeb radioaktīvo materiālu daudzuma samazināšanu uz cilvēku ādas un dažādām virsmām.
"Mācības ir laba prakse, kā pārliecināties par visu iesaistīto iestāžu prasmēm rīkoties avārijas situācijās," piebilda Šatrovska.
Mācības tika rīkotas ar mērķi pārbaudīt un pilnveidot iestāžu sadarbības algoritmus, reaģēšanas spējas un praktisko rīcību vietēja mēroga radiācijas avārijas gadījumā. Mācību procesā piedalījās 55 dalībnieki - Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Daugavpils slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas un RDC darbinieki.
Mācību procesā tika izmantots iestāžu rīcībā esošais aprīkojums un transportlīdzekļi, lai veiktu radiācijas mērījumus, sniegtu neatliekamo palīdzību cietušajam, iesaistīto personu dezaktivizāciju un radioaktīvo materiālu savākšanu notikuma vietā.
Apmācību gaitā gūtie secinājumi tiks izmantoti, lai pilnveidotu iestāžu savstarpējās sadarbības algoritmus un uzlabotu praktiskās rīcības notikuma vietā, pauž RDC.