No domes priekšsēdētāja amata atstādinātais Trapiņš stāstīja, ka patlaban iepazīstas ar ministra "gara darbu" uz 30 lappusēm, taču jau tagad zina, ka ministra rīkojumu pārsūdzēs tiesā. "Esmu pārliecināts, ka dzīvojam tiesiskā valstī, tādēļ lai tiesa vērtē, kuram no mums - man vai ministram - ir taisnība," sacīja Trapiņš. Rīkojumu var pārsūdzēt mēneša laikā, un viņš šīs tiesības izmantos.
Atstādinātais domes priekšsēdētājs norādīja, ka ne jau ministrs, bet gan tiesa vērtēs viņa atbilstību vai neatbilstību amatam.
Trapiņš uzsvēra, ka šā gada 19.janvārī viņš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nosūtījis argumentētas atbildes uz visiem tās uzdotajiem jautājumiem. Atstādinātais domes priekšsēdētājs pieļauj, ka ministrs gaidījis, ka viņš "nolaidīs rokas" un atzīs vainu, bet tā nenotika.
Trapiņš atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata saista ar administratīvi teritoriālo reformu, jo Ikšķiles novads esot aktīvi aizstāvējis savu iedzīvotāju intereses, veicot aptauju, kuru demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) nelikumīgi aizliedza.
"Jau kādu laiku apkārt virmoja runas, ka Plešs gatavo rīkojumu par manu atbrīvošanu no priekšsēdētāja amata. Tas ir ļoti dīvaini, ka neoficiāla informācija jau izplatīta, pirms rīkojums sasniedzis adresātu," piebilda Trapiņš.
Uz jautājumu, vai viņš kandidēs nākamajās pašvaldību vēlēšanās, Trapiņš atbildēja, ka galīgo lēmumu vēl nav pieņēmis. "Man ir duāla sajūta patlaban. Šo gadu laikā ir redzētas daudzas valdības, ministri ir nākuši un gājuši. Es gribu pateikt paldies sava novada iedzīvotājiem un kolēģiem par atbalstu, jo pašvaldībā esam darījuši visu, lai iedzīvotāju dzīves līmenis uzlabotos," pauda Trapiņš.
LETA jau vēstīja, ka par dažādiem pārkāpumiem, kas ir konstatēti Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja darbā, Plešs parakstījis rīkojumu par Ikšķiles pašvaldības vadītāja Trapiņa atbrīvošanu no amata.
Minētais rīkojums stājas spēkā no šodienas.
Kā preses konferencē informēja Plešs, lēmums par Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja atstādināšanu ir pamatots ministrijas ekspertu konstatētajos pārkāpumos, kur dominē korupcijas riski, nelikumīga un nelietderīga rīcība ar pašvaldības mantu, pilnvaru pārsniegšana un patvaļīga lēmumu pieņemšana pretēji sabiedrības interesēm.
Kā vienu no būtiskākajiem pārkāpumiem Trapiņa rīcībā, ministrs minēja vienpersoniski un patvaļīgi noslēgto līgumu ar komersantu par pašvaldībai piederošu autoceļa posmu atjaunošanu.
Trapiņš 2020.gada 18.jūnijā ar komersantu, kas plāno veikt derīgo izrakteņu ieguves darbus tuvumā esošajā karjerā, vienojies par ceļa klātnes remontu ceļa posmā starp valsts reģionālo autoceļu Tīnūži - Koknese un valsts vietējās nozīmes autoceļu Turkalne - Tīnūži.
Ministrs uzsver, ka Trapiņa atstādināšana ir nepieciešama, lai nodrošinātu domes turpmāku tiesisku darbību lēmumu pieņemšanā un nepieļautu turpmāku normatīvo aktu pārkāpumus, un kompetento institūciju prasību nepildīšanu, tādējādi vairojot tiesisko nihilismu pašvaldības darbā.
Pēc amata zaudēšanas Trapiņš varēs turpināt pildīt pašvaldības deputāta pienākumus.
Ministrs preses konferencē pauda cerību, ka pašvaldības deputāti rīkosies saskaņā ar likumu un sabiedrības interesēm. Izvēlēsies citu pašvaldības vadītāju un pārtrauks nelikumības.