Teritoriālā plānojuma redakcija tika precizēta, ievērojot Vides pārraudzības valsts biroja un citu valsts institūciju sniegtos atzinumus un domes pasūtīto pētījumu par plūdu risku novērtējumu apbūvēto teritoriju aizsardzībai.
Būtiskākās korekcijas teritorijas plānojumā saistītas ar veiktā pētījuma rezultātiem, precizējot plūdu riska teritorijas un esošo apbūvi, kurai var būt nepieciešami aizsardzības pasākumi pret applūšanu plūdos vai palos, un atsakoties no apbūves risinājumiem applūstošās teritorijās.
Teritorijas plānojumā ņemti vērā zinātnieku un ekspertu ieteikumi, līdz ar to ļaujot vairākām teritorijām saglabāt dabas pamatnes statusu. Tāpat tiks saglabāta 2005. gadā saskaņotā un pašlaik spēkā esošā tauvas josla, kā arī precizētas dzelzceļa ekspluatācijas aizsargjoslas, informē dome.
"Sabiedriskajai apspriešanai nodots šobrīd iespējami labākais risinājums, kurā ir saskaņota pilsētas tālākā attīstība, kūrorta objektu būvniecība un jaunu darba vietu radīšana, no vienas puses, un tradicionālās pilsētvides un dabas saglabāšana, no otras. Teritorijas plānojuma mērķis ir Jūrmalas daudzveidības, dabas un kultūrvēstures saglabāšana, tāpēc nav pieļaujamas pat vismazākās šaubos par plānojumā paredzēto applūstošo teritoriju aizsardzības pasākumu atbilstību pat visformālākajām normatīvo aktu prasībām. Iedzīvotājiem vēlreiz tiks nodrošināta iespēja iepazīties ar teritorijas plānojuma redakciju un iesniegt savas atsauksmes," uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.
Teritorijas plānojumā lielākoties saglabāsies tradicionālā savrupmāju apbūve, tomēr ir rasta iespēja par 25 % palielināt kūrorta attīstības teritorijas. Vismaz 40 % no šīm vietām ir degradētās apkaimes, kurās ir novecojuši objekti, 30 % ir iepriekš plānotas, bet vēl neapgūtas kūrorta teritorijas.
Iedzīvotājiem būs iespēja izteikt savu viedokli par precizēto teritorijas plānojumu sabiedriskās apspriešanas laikā no 16. aprīļa līdz 2012. gada 28. maijam.