Pēc EM sākotnējiem secinājumiem, AS Sadales tīkls nav ievērojusi prasības elektroenerģijas ražotāju pieslēgšanai sadales sistēmai, vienlaikus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jāpārskata uzraudzības pieeja. EM arī secinājusi, ka uzņēmēji mēģinājuši apiet normatīvo regulējumu, kā arī ministrija ir pieļāvusi, ka tiek maldināta par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā.
Tāpēc, pēc Ašeradena uzsvērtā, atbildība par radošos situāciju ir jāuzņemas arī ministrijai.
Jau ziņots, ka Valsts policija pēc EM iesnieguma sākusi kriminālprocesu par Sadales tīkla un Rīgas enerģijas rīcību, iespējams, krāpjoties ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Kriminālprocess sākts par krāpšanas mēģinājumu lielos apmēros.
Atbilstoši izsniegtajai atļaujai, Rīgas enerģijai līdz šā gada 5.oktobrim bija jāsāk elektroenerģijas ražošana koģenerācijā. Tomēr TV3 raidījums Nekā personīga iepriekš vēstīja, ka raidījuma filmēšanas laikā uzņēmuma Rīgas enerģija teritorijā netika konstatēta elektroenerģijas ražošana. EM lūdza Valsts policiju pārbaudīt iespējamās krāpnieciskās darbības.
Nekā personīga arī atklāja vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, Sadales tīkla testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos desmit gados.
Rīgas enerģija jau iepriekš paziņojusi, ka kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo krāpniecību saistībā ar elektroenerģijas ražošanu obligātajā iepirkumā.
Savukārt Sadales tīklā tika izveidota iekšējā izmeklēšanas komisija, kura tostarp pārbaudīja atbildīgo darbinieku rīcību saistībā ar koģenerācijas staciju darbību. Saistībā ar šo skandālu no Sadales tīkla valdes jau atkāpies valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis un valdes loceklis Rolands Lūsveris.
Vienotība slēpj nozieguma pēdas