Laika ziņas
Šodien
Apmācies

OIK

Neieraut valsti tiesvedībās

Atjaunojamo energoresursu (AER) nozares sagrāve, darbvietu likvidācija, neskaitāmas zaudētas tiesvedības, investīciju klimata pasliktināšanās, iespējamas maksātspējas grūtības valsts uzņēmumam Latvenergo – tādas varētu būt sekas, ja tiks īstenots partijas KPV LV Saeimā iesniegtajā un Ekonomikas ministrijas izstrādātajā likumprojektā Grozījumi elektroenerģijas tirgus likumā paredzētais, prognozē eksperti.

Premjers sarūgtināts par Nemiro vēlmi apiet valdību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir sarūgtināts par viņa valdības ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) un viņa partijas biedru vēlmi apiet valdību, Saeimā iesniedzot grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz atcelt elektrības obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jeb atbalsta virskompensācijas.

OIK izmeklēšanas galaziņojums: Politiskā atbildība par šo afēru solidāri gulstas uz visām to pieļāvušajām amatpersonām

Politiskā atbildība par neatbilstošu valsts atbalstu enerģētikas nozarē, tostarp, obligātā iepirkuma komponentes (OIK) afēru, gulstas solidāri uz visām amatpersonām, kuras pieļāvušas tās izveidošanu un pastāvēšanu, par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas šodien apstiprinātajā galaziņojumā norādīto aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Deputāti vēl nebalso par OIK parlamentārās izmeklēšanas galaziņojumu

Saeimas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas parlamentārās izmeklēšanas komisija šodien vēl nebalsoja par galaziņojuma projektu, apmēram pusstundu diskutējot arī par to, ka ne visiem deputātiem ir bijusi iespēja iepazīties ar dokumenta jaunāko variantu.

Parlamentārie izmeklētāji: Nepieciešams lielāks pārbaudītāju skaits, kas kontrolē OIK stacijas

Nepieciešams lielāks pārbaudītāju skaits, lai laicīgāk varētu veikt pārbaudes obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmā atbalstu saņemošajās stacijās, šodien Saeimas OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē norādīja tās priekšsēdētāja, deputāte Ieva Krapāne (KPV LV) un komisijas sekretārs, parlamentārietis Mārtiņš Šteins (AP).

Pētnieks: OIK sistēmas darbība vērtējama kā neveiksme

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas darbība vērtējama kā neveiksme, jo tā nav sasniegusi savus mērķis un ir padarījusi ekonomiku mazāk konkurētspējīgu, šodien Saeimas OIK sistēmas palamentārās izmeklēšanas komisijā sacīja kodolfizikas doktors un enerģētikas jautājumu koordinators Agris Auce.

Saeima pieņem grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, ar kuriem paredzēts nostiprināt obligātā iepirkuma - valsts atbalsta elektroenerģijas ražotājiem - pārraudzību, kā arī novērst tā saņēmēju pārkompensēšanu.

Tā ir krāpniecība miljardu mērogā

Vainīgajiem jāatbild par saviem nodarījumiem ar saviem privātajiem līdzekļiem, kustamo un nekustamo mantu, Guntaram Gūtem norāda OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Ieva Krapāne (KPV LV).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide