Patlaban tiek plānots, ka 2012.gadā Latvija spēs nodrošināt 3% budžeta deficītu, gadu vēlāk notiktu sagatavošanās, bet 2014.gadā tiktu ieviests eiro, skaidroja Dombrovskis, piebilstot, ka jau tagad tiekot veiktas attiecīgas izmaiņas Latvijas ekonomikas izaugsmes un atjaunošanas programmā.
Premjers pieļāva iespēju, ka valdība varētu arī pieņemt konkrētu lēmumu, ka eiro tiek ieviests 2014.gadā, kaut gan tas izrietēšot no minētās programmas.
Latvijas Banka šodien izplatīja paziņojumu, ka Latvija eiro varētu ieviest ātrākais 2014.gadā un aicināja valdību nosaukt datumu, kad Latvija varētu pievienoties eirozonai. Jau rakstījām, ka trešdien Latvijas televīzija, atsaucoties uz bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča neoficiālās sarunās teikto, vēstīja, ka valdības dēļ eiro nebūs reāli ieviest iepriekš minētajā 2012.gadā.
“Saskaņā ar tautsaimniecības stabilizācijas programmu, ko 2008. gada decembrī apstiprināja Latvijas valdība un starptautiskie aizdevēji - Eiropas Komisija un Starptautiskais Valūtas fonds -, eiro ieviešana varētu notikt 2012.-2013.gadā. Šī programma saskaņā ar valsts budžeta deficīta samazināšanas plānu, kas šonedēļ apspriests ES finanšu ministru sanāksmē, diemžēl nav reāla. Kopīgās valūtas ieviešanas kritērijam atbilstošu budžeta deficīta līmeni jeb 3% no IKP šobrīd paredzēts sasniegt vien 2012.gadā, kas ļauj eiro ieviest, ātrākais, 2014.gadā,” teikts ceturtdien izplatītajā paziņojumā presei.
LB aicina valdību noteikt eiro ieviešanas datumu.
"Neskaidrība par eiro ieviešanas laiku savukārt rada neziņu, nedrošību kā uzņēmējos un iedzīvotājos, tā investoros, kas kavēs ekonomikas atkopšanos un nākotnes iespējas. No tā cieš kā darba devēji, tā ņēmēji, arī valsts budžets. Tādēļ valdībai, iezīmējoties skaidrākai ainai par globālās un Latvijas tautsaimniecības atkopšanās izredzēm un budžeta deficīta samazināšanas iespējamiem scenārijiem, pie pirmās izdevības ir skaidri jānosprauž Māstrihtas kritērija sasniegšanas mērķa laiks un tas jāīsteno sadarbībā ar sociālajiem partneriem."
(papildināta ar V.Dombrovska teikto)