Politiķis reizē sacīja, ka saskaņā ar Satversmi Valsts prezidents vienpersoniski izvēlas, kuru personu izvēlas premjera amatam, un viņam ir iespēja nominēt arī kādu līdz šim nenosauktu personu, kas jau Latvijā ir pieredzēts. Vaicāts, vai viņš joprojām piedāvā savu kandidatūru premjera amatam, Gobzems atbildēja, ka ir KPV LV kandidāts un nav atsaucis savu pretendēšanu uz premjera posteni.
Reizē politiķis norādīja, ka politiskais spēks nav nācis politikā, lai dalītu amatus un ka "KPV LV reliģija ir savas programmas īstenošana". Viņš vērsa uzmanību, ka ir iespējami vismaz seši jaunās valdības modeļi gan ar, gan bez KPV LV līdzdalības. Gobzems gan pauda pārliecību, ka bez viņa pārstāvētā politiskā spēka stabilu valdību neesot iespējams izveidot.
Sākotnēji KPV LV nākamnedēļ plāno situāciju pārrunāt iekšēji partijā, bet pēc tam sākt sarunas ar citiem politiskajiem spēkiem.
Kā ziņots, pirmo vietu 13. Saeimas vēlēšanās ar 19,91% ieguvusi partija Saskaņa, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti. Otrajā vietā ar 14,06% ierindojas KPV LV, bet trešajā - Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.
Ceturto vietu ar 12,04% patlaban ieņem apvienība Attīstībai/Par!, piekto - Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, par kuru nobalsojuši 11,03% balsstiesīgo, bet sesto - Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi 9,96% balsu.
Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī Jaunā Vienotība. Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.
Saskaņa jaunajā parlamentā varētu iegūt 24 deputātu vietas, Jaunā konservatīvā partija - 16, KPV LV - 15, bet nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) un Attīstībai/Par! - katra pa 13 mandātiem, liecina aģentūras LETA aprēķini. ZZS jaunajā parlamentā varētu pārstāvēt 11 deputāti, bet Jauno Vienotību - astoņi parlamentārieši.
\li
Miks
Scorseze