ZZS piektdien Valsts prezidentam iesniegs savāktos 38 opozīcijas deputātu parakstus, lai rosinātu tautas nobalsošanu par referendumu iniciēšanas kārtības maiņu. Bērziņš jau ir solījis, ka ar šī jautājuma atrisināšanu nekavēsies un, ja piektdien saņems opozīcijas solītos parakstus, tad viņš savu lēmumu par tālāko rīcību varētu pieņemt tajā pašā dienā, aģentūrai LETA pavēstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.
Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomnieks Edgars Pastars skaidroja, ka prezidenta lēmums un risinājums sarežģītajai juridiskajai situācijai varētu tikt paziņots piektdien pēcpusdienā vai pirmdien no rīta - atkarībā no tā, kad un cikos tiks saņemti opozīcijas vāktie paraksti. Arī Krapāne norādīja, ka pēdējais termiņš sava viedokļa formulēšanai prezidentam ir pirmdiena.
Augulis skaidroja, ka opozīcijas deputātu pašmērķis nav referendums, bet gan aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju Satversmē garantētās tiesības.
Koalīcijas partijas iecerējušas veikt izmaiņas likumos, kas radīs situāciju, kad iedzīvotājiem "tiesības ir, bet izdarīt nevar". Minētās izmaiņas referendumu iniciēšanas kārtībā ierobežo atsevišķus Satversmes pantus, akcentēja ZZS pārstāvis.
Viņš noraidīja pārmetumus, ka ZZS ir mainījusi savu valodas referenduma kontekstā pausto pozīciju, ka nepieciešams paaugstināt slieksni referendumu rīkošanai. Augulis atgādināja, ka ZZS jau sagatavoja likumdošanas iniciatīvu, lai noteiktu tās Latvijas iedzīvotājiem svarīgās lietas - valoda, pilsonība, citi nacionālie jautājumi -, par kurām tautas nobalsošana nav rīkojama. Diemžēl šī iniciatīva "iesprūdusi" Saeimas Juridiskajā komisijā, bet koalīcijas partijas aplinkus ceļā mēģina panākt to pašu, tikai ierobežojot sabiedrības tiesības.
Augulis norādīja, ka iecerētais slieksnis referenduma ierosināšanai - 150 000 pilsoņu parakstu un 300 000 latu notariālo apliecinājumu iegūšanai - ir pārāk augsts. ZZS atbalstītu Eiropā ierasto 2% no pilsoņu kopskaita līmeni, kas Latvijas gadījumā būtu nedaudz virs 30 000.
Komentējot viedokli, ka "referendumu par referendumu" nemaz nevar ierosināt, jo Saeimas pieņemtie likuma grozījumi sastāv no Lisabonas līguma un Eiropas Savienības regulas izpildi nodrošinošām normām, savukārt saskaņā ar Satversmes 73.pantu šādi likumdošanas akti nav nododami tautas nobalsošanai, Augulis atzina, ka opozīcija varētu izmantot savas pilsoņu tiesības un ar šo jautājumu doties uz Satversmes tiesu.