Kamparu personīgi, par viņa ģimenes locekļiem un viņam piederošo uzņēmumu ar mērķi diskreditēt A. Kamparu kā politiķi. “Tiek izmantoti gan meli un puspatiesības, gan subjektīvi traktējumi, izdarot pašapmierinātus secinājumus, kuriem, lielākoties, nav nekādas saistības ar realitāti. Mans viedoklis Lato Lapsu interesē vienīgi gadījumos, kad tas iekļaujas paša izplānotajā tēmas pierādījumā,” tā L. Lapsas darbību vērtē A. Kampars. A. Kampara ģimene pārdzīvojusi satraucošus brīžus, kad L. Lapsa ar fotoaparātu slapstījies gar ministra māju, lai rakņātos ministra privātajā dzīvē, teikts dienasgrāmatā.
“Vēlos skaidri nodalīt objektīvu un profesionālu žurnālistiku no sabiedrisko attiecību speciālista Lapsas izmisīgajām, uz histērijas robežas balansējošajām aktivitātēm,” raksta A. Kampars.
Lai novērstu L. Lapsas paustās bažas par “aplokšņu algām” A. Kampara uzņēmumā, ministrs lūdzis uzņēmuma valdes pārstāvi sniegt visu nepieciešamo informāciju “tām kompetentajām valsts institūcijām, kuru pienākumos ietilpst uzņēmumu darbības likumības pārbaužu veikšana”.
Tāpat ministrs vērsies Valsts ieņēmumu dienestā (VID), lai novērstu neskaidrības savā valsts amatpersonas deklarācijā ar lūgumu “sniegt iestādes kompetentu skaidrojumu par deklarācijas aizpildīšanas tehniskajām detaļām, [..] lai varētu iesniegt precizējumus, ja tādi būtu nepieciešami”.
“Valsts ieņēmumu dienests atzinis, ka valsts amatpersonas deklarāciju par 2010.gadu esmu iesniedzis atbilstoši normatīvajiem aktiem, vienlaikus norādot uz iespēju papildināt deklarācijas 11.sadaļu ar informāciju par man piederošā uzņēmuma kapitāldaļu pārdošanas līgumu un tā juridisko statusu, ko es likumā atļautajā termiņā – mēneša laikā pēc deklarācijas iesniegšanas – esmu izdarījis,” norāda A. Kampars.
“Lato Lapsas īstenotā kampaņa ir pārsniegusi pieļaujamās robežas, tādēļ es analizēšu situāciju un apstākļus, lai rastu veidu kā aizstāvēt savu un savas ģimenes locekļu godu un cieņu,” teikts nobeigumā.