"Problēma gan ir tajā, ka, lai atzītu administratīvā resursa prettiesisku izmantošanu, ir jākonstatē, ka visas kampaņas mērķis ir slēptā aģitācija. Mēs veicam pārbaudi un pārliecināsimies par šī kampaņas mērķiem, un tikai tad varēsim pateikt, ir vai nav pārkāpums," norādīja Raituma.
Viņa uzskata, ka pēc vēlēšanām politiķiem vajadzētu pārskatīt regulējumu un noteikt zināmus ierobežojumus pašvaldībām un valsts institūcijām veikt reklāmas kampaņas priekšvēlēšanu aģitācijas periodā.
Uz norādi, ka priekšvēlēšanu laikā ministri, tostarp, premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS), aktīvi devušies reģionālajās vizītēs un piedalās dažādos publiskos pasākumos, Raituma atbildēja, ka KNAB pievērš uzmanību arī šādām aktivitātēm, taču amatpersonām nav nekādu ierobežojumu šādās aktivitātēs piedalīties.
Jau ziņots, ka FM apmaksātās radio reklāmās tika informēts par iedzīvotāju uzkrājumiem bankās, nodokļu ieņēmumiem un jauno automašīnu pārdošanu.
Vienā no Latvijas Radio izskanējušām reklāmām bija teikts: "FM informē: Nodokļu reforma veicinājusi būtisku kopbudžeta ieņēmumu pieaugumu. Šī gada pirmajā pusgadā nodokļu ieņēmumi būtiski pārsniedza izdevumu apmēru, veidojot pārpalikumu 477,7 miljonu eiro apmērā, kas par 247 miljoniem eiro pārsniedz iepriekšējā gada kopbudžetā esošo pārpalikuma apmēru. Aug ienākumi, aug Latvija!"
9. jūnijā Latvijā oficiāli sākās 120 dienu ilgais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms rudenī paredzētajām Saeimas vēlēšanām. Administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijā ir aizliegta.
neko neatradīs
Otkats Baigais
ruksis