Vaicāts, vai dienaskārtībā vēl ir jautājums noteikt pienākumu vakcinēties noteiktu profesiju pārstāvjiem, piemēram, slimnīcu personālam vai sociālās aprūpes centru darbiniekiem, Pavļuts atzīmēja, ka šis jautājums aizvien ir dienaskārtībā un nav izlemts.
Veselības ministrs skaidroja, ka politiķiem nepieciešams izlemt, vai, nosakot pienākumu vakcinēties, to darīs likumu līmenī, vai arī šādu lēmumu varēs pieņemt Ministru kabinets.
Kā piebilda Pavļuts, Veselības ministrijā uzskata, ka vajadzība vakcinēties ir nemainīgi augsta. "Ir pienākums nodrošināt pakalpojumu sniegšanas drošumu vidēs, kur cilvēki saskaras un cieši kontaktējas, īpaši riska grupas," pauda ministrs, piebilstot, ka tas nepieciešams gan veselības aprūpē, gan sociālajā aprūpē, kā arī izglītībā.
Savukārt vienīgā alternatīva, lai pasargātu skolas, esot masveidīga testēšana, kuras iespējām ir savas robežas, kā arī citas ierastas metodes, piemēram, cilvēku plūsmu organizācija, ar ko varētu arī nepietikt, teica Pavļuts.
"Šobrīd mums stāv priekšā valdības, koalīcijas līmenī politiskās konsultācijas process par turpmākajiem soļiem uz vakcinācijas pienākumu un citām vakcinācijas aptveri veicinošām darbībām," norādīja politiķis, piebilstot, ka tiklīdz šādi lēmumi tiks pieņemti, tā par tiem informēs.
Kā ziņots, iepriekš līdz Saeimai bija nonācis likumprojekts, kas paredzēja no atsevišķās profesijās strādājošajiem prasīt obligātu Covid-19 drošības sertifikātu, taču negāciju dēļ sabiedrībā parlaments šo ieceru virzību apturēja.