Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Covid-19 vakcīna

Piektdien pret Covid-19 vakcinēti 4426 cilvēki

Piektdien pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 4288 cilvēki, bet otro - 138, tādējādi kopumā tikušas vakcinētas 4426 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Sputnik V vakcīna viedokļu krustugunīs

Lietuvas līderi paziņojuši, ka Viļņa nepirks Krievijas populārāko vakcīnu pret Covid-19 – Sputnik V –, pat ja to apstiprinās Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), savukārt Latvija un Igaunija neizslēdz šādu iespēju. Pašlaik vienīgā Eiropas Savienības (ES) valsts, kas jau izmanto Sputnik V, ir Krievijai draudzīgā Ungārija. Par Krievijas vakcīnas iegādi šonedēļ paziņoja arī Slovākija, bet Čehija un Austrija ir izrādījušas interesi par tās pirkšanu un risina sarunas ar Krieviju.

ES bloķē AstraZeneca vakcīnu eksportu no Itālijas uz Austrāliju

Eiropas Savienība (ES) pirmo reizi izmantojusi Covid-19 vakcīnu eksporta bloķēšanas mehānismu, liedzot izvest no Itālijas uz Austrāliju AstraZeneca vakcīnas 250 000 devu, ziņu aģentūrai DPA apliecināja avoti ES struktūrās, apstiprinot iepriekš laikraksta Financial Times izplatīto informāciju.

Kad kājas neklausa, bet vakcīnu vajag

Ar skaļu vērienu ir paziņots, ka ir sākta prioritārās riska grupas – senioru vecumā no 70 gadiem – vakcinācija. Tomēr virkne cilvēku ne savas vainas dēļ vismaz pagaidām vakcīnu saņemt nevar. Proti, tie ir seniori ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuri paši nevar nokļūt līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas vietai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide