Jau vēstīts, ka individuālas sarunas par iesaistīšanos jaunajā politiskajā spēkā veiktas gan ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju, Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, Jaunlatvija un Kristīgo demokrātu savienību. Nu Vienotību veidojošās partijas vienojušāss, ka par apvienības paplašināšanu - jaunu partiju uzņemšanu apvienībā – ar savas partijas dotu mandātu būs tiesīgi lemt apvienības līdzpriekšsēdētāji – katras apvienību veidojošās partijas priekšsēdētāji, turklāt šādam lēmumam būs nepieciešama vienprātība.
"Ar šo vienošanos, kas definē gan lēmumu pieņemšanas principus, gan apvienības un apvienību veidojošo partiju institūciju un amatpersonu kompetences jomas, esam soli tuvāk 6.martā plānotajai partiju apvienības „Vienotība” dibināšanai, norāda partiju vadītāji.
Saskaņā
ar Statūtu pamatprincipiem apvienības kopsapulces kompetencē būs
apvienības dibināšana, reorganizēšana, statūtu un programmas
apstiprināšana.
„Vienotības” valde - līdzpriekšsēdētāji un partiju valžu deleģētie pārstāvji ne vairāk kā 15 cilvēku sastāvā - būs tiesīgi apstiprināt vēlēšanu kandidātu sarakstus Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanām. Tāpat valdes kompetencē būs lēmuma pieņemšana par apvienības dalību valdībā. Valdes priekšsēdētājs uz viena gada pilnvaru termiņu tiks apstiprināts no līdzpriekšsēdētāju vidus, katru nākamo termiņu ievēlot pārstāvi no citas apvienību veidojošās partijas.
Tāpat Statūtos paredzēts izveidot apvienības Ētikas un Revīzijas komisijas un noteikt, ka apvienību veidojošās partijas ir tiesīgas slēgt sadarbības līgumus ar citām partijām vai nevalstiskajām organizācijām.
Kā iepriekš ziņots, partijas Jaunais laiks, „Pilsoniskā savienība” un „Sabiedrība Citai Politikai”
2009.gada augustā vienojās par spēku konsolidēšanu - apvienības
izveidošanu 10.Saeimas vēlēšanām.