"Mēs izdarījām visu iespējamo un arī neiespējamo – tas bija daudz vairāk, nekā no mums sagaidīja," Dienai uzsvēra Smiltēns. Viņam bija jāpārņem līdera loma LRA pēc tam, kad no tās pēc pašvaldību vēlēšanām aizgāja Mārtiņš Bondars, kurš uz 13. Saeimu startēja kā pirmais Latgalē no Attīstībai/Par!. Šonedēļ bija paredzēts vēlēšanu rezultātus vērtēt LRA Pārstāvju sapulcē, bet vairāku pārstāvju prombūtnes dēļ tas nav noticis. LRA valdes loceklis, Ķekavas novada priekšsēža vietnieks Valts Variks ir piedalījies Vidzemes partijas sēdē, bet, viņaprāt, "noskaņojums tajā nebija tik ass, kā tas ir uzlikts uz papīra, to varēja izdarīt diplomātiskāk". Variks uzskata, ka viss nebija tik slikti, "un tagad nevajadzētu taisīt solo gājienus, bet kolektīvi lemt par turpmāko".
Iegāza lielās pilsētas
Saeimas vēlēšanās par Latvijas Reģionu apvienību (LRA) nobalsoja 4,14% vēlētāju, kas nebija pietiekami, lai iekļūtu Saeimā, bet LRA varēs pretendēt uz valsts finansējumu. Atbalsts vēlēšanās bija lielāks, nekā LRA bija prognozēts sabiedrības domas aptaujās. Tieši maldinošos reitingus, kuru dēļ potenciālie atbalstītāji esot izvēlējušies citas partijas ar lielākām izredzēm iekļūt Saeimā, Smiltēns min kā vienu no iemesliem palikšanai ārpus Saeimas. Viņš atsaucās arī uz pieticīgo finansējumu, kā dēļ LRA nav varējusi sacensties ar naudīgākām partijām, "kuru līderi bija uz katra staba, kamēr mēs ielās dalījām savus bukletus". Taču LRA vēlējusies saglabāt neatkarību, lai tai "nebūtu jāatstrādā ziedotā nauda", skaidroja Smiltēns. Viņš uzsvēra arī to, cik grūti ir iegūt mediju un sabiedrības uzmanību, panākt atbalstu savām iniciatīvām, ja frakcija Saeimā atrodas opozīcijā. To, iespējams, būtu vērts ielāgot jaunās valdības veidotājiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 18. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
no Valkas
Ja smīns
Vecais Mačs