Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas Reģionu apvienība

Latvijas Reģionu apvienība pārtapusi partijā

Partiju apvienība Latvijas Reģionu apvienība šodien dibināšanas kongresā, iesaistīto partiju amatpersonām parakstot reorganizācijas dokumentus un klātesošajiem nobalsojot par šo jautājumu, pārtapa partijā Latvijas Reģionu apvienība (LRA).

Vēlas kļūt par varas partiju

Kļūstot par pirmo pasākumu jaunajā konferenču centrā ATTA Centre, sestdien Latvijas Reģionu apvienība (LRA) rīkoja kongresu, lai no trīs partiju un trīs biedrību apvienības pārtaptu vienotā partijā. Tiesa gan, apvienībā līdz šim ietilpstošā Vidzemes partija, kā jau bija zināms iepriekš, tomēr paliek pati par sevi, taču tai būs sadarbības līgums ar LRA.

LRA aicina novērst novadu iedzīvotāju diskrimināciju

Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) valde aicina novērst novadu iedzīvotāju diskrimināciju pēc dzīves vietas un nepieļaut 90 tūkstošu Latvijas cilvēku atstāšanu bez pārstāvniecības, kas sekos pēc administratīvi teritoriālās reformas.

Uz LRA bāzes jātop partijai

Pēc Reģionu alianses (RA) priekšsēdētāja amatā aizvadītiem septiņiem gadiem Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence sestdien partijas kopsapulcē uz šo posteni vairs nekandidēja. Viņa vietā RA turpmāk vadīs Salacgrīvas novada mērs Dagnis Straubergs. Taču varas maiņa vecākajā Latvijas Reģionu apvienības (LRA) dalīborganizācijā atklāja, ka partijā ir sākusies cīņa par ietekmi, kas atspoguļojās arī RA valdes vēlēšanās – tajās nav ievēlēta LRA līdere Nellija Kleinberga. Viņa savā runā atzina, ka ir gatava uzņemties upura lomu par LRA neiekļūšanu Saeimā, ja "no tā LRA nākotnē būs labāk".

Meklē atbildīgo par LRA netikšanu Saeimā

Latvijas Reģionu apvienības neiekļūšana 13. Saeimā sarežģīs iespējas apvienībai īstenot savu programmu, teikts Vidzemes partijas valdes vēstulē LRA Pārstāvju sapulces vadībai. Vidzemes partija (VP) aicina LRA priekšsēdētāju Nelliju Kleinbergu un Pārstāvju sapulces locekli Daini Liepiņu uzņemties atbildību par LRA vēlēšanu rezultātiem, Dienai apstiprināja VP priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Viņš uzsvēra, ka premjera kandidāts Edvards Smiltēns savu darbu paveicis labi, taču kampaņā esot pieļautas vairākas kļūdas.

Smiltēns sarūgtināts par "falšiem partiju reitingiem"

Saeimā neiekļuvušās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma pauda sarūgtinājumu par to, ka neilgi pirms vēlēšanām izplatīti, pēc viņa vārdiem, klaji maldinoši partiju reitingi, kas esot bijis viens no faktoriem neapmierinošajā LRA sniegumā 13. Saeimas vēlēšanās.

Vēlētājiem Kurzemē maza interese tikties ar LRA līderiem

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) vīzijas piepildījums 2020. gadā kļūt par ietekmīgāko politisko spēku Latvijā, kas Eiropas Parlamentā un Saeimā pārstāv vairāk nekā pusi Latvijas pilsoņu, būs tiešā veidā atkarīgs no 13. Saeimas vēlēšanu iznākuma. Ņemot vērā partiju reitingus un Dienas novērojumus LRA tikšanās reizēs ar vēlētājiem Kurzemē, to gan pagaidām ir grūti iedomāties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide