MK noteikumi nosaka juridiskajām personām izvirzāmās prasības rūpniecisko energoauditu veikšanai, rūpniecisko energoauditoru atbildību un rūpniecisko energoauditoru uzraudzības kārtību, kā arī kārtību, kādā veicams rūpnieciskais energoaudits. Noteikumu projekts nosaka, ka, rūpnieciskais energoaudits ir procedūra, kas tiek veikta lielajos rūpniecības nozaru uzņēmumos, līdz ar to noteikumu projektā paredzētās prasības nav obligātas energoauditu veikšanai mazajos un vidējos uzņēmumos.
Noteikumu projekts paredz veikt rūpnieciskos energoauditus pēc vienotām prasībām, piemēram, enerģijas bilances sastādīšana, enerģijas plūsmu grafiku izveide, tehnoloģisko procesu apraksts. Noteikumu projektā nav paredzēta vienotas rūpnieciskā energoaudita metodikas noteikšana. Šie noteikumi pēc to stāšanās spēkā palīdzēs nozaru asociācijām izstrādāt uz atsevišķām rūpniecības nozarēm attiecināmas rūpniecisko energoauditu metodikas.
Noteikumu projektā paredzētā rūpniecisko energoauditoru akreditācija - Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs (turpmāk - LATAK) novērtēs un akreditēs pretendentu izstrādāto kvalitātes pārvaldības sistēmu, kuras ietvaros tiks veikts rūpnieciskais energoaudits, kā arī plānos un veiks uzraudzības vizītes, lai realizētu akreditēto rūpniecisko energoauditu veikšanas sistēmu uzraudzību.
MK noteikumu Noteikumi par rūpniecisko energoauditu projekta izstrādē tika iesaistīta Latvijas Energoefektivitātes asociācija, Fizikālās enerģētikas institūts, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas domes Rīgas enerģētikas aģentūra, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Tehnisko ekspertu asociācija, kā arī Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs.
Ekonomikas ministrija atgādina, ka Eiropas Parlamenta un Padomes 2012.gada 25.oktobra Direktīva (2012/27/ES) par energoefektivitāti nosaka, ka dalībvalstīm jānodrošina, lai uzņēmumos, kas nav mazie un vidējie uzņēmumi, energoauditi tiktu veikti līdz 2015. gada 5.decembrim un lai pēc tam tos veiktu vismaz ik pēc četriem gadiem pēc dienas, kad veikts iepriekšējais energoaudits. Regulāru energoauditu veikšana veicinās energoefektivitātes pasākumu ieviešanu rūpniecībā.