Ceturtdien nosūtītajā vēstulē Okupācijas muzeja biedrība (OMB) partiju apvienībām uzdevusi šādus jautājumus:
«1. Vai partiju apvienība principā atbalsta Latvijas valsts trīs okupāciju periodu (1940. – 1991.g.) vēstures izpētes turpināšanu un atspoguļošanu publiskajā telpā, kā arī Okupācijas muzeja apmeklējuma iekļaušanu oficiālo viesu vizīšu programmā?
2. Vai partiju apvienības iespējamie Saeimas deputāti un valdības locekļi atbalstīs Latvijas Okupācijas muzeja likumā paredzētā valsts līdzfinansējuma piešķiršanu Okupācijas muzejam? Kādā apmērā?
3. Vai partiju apvienības Saeimas deputāti un iespējamie valdības locekļi atbalstīs valstij piederošās muzeja ēkas rekonstrukciju par valsts līdzekļiem?»
Kā zināms, valsts muzeja darbam ir piešķīrusi ēku, tomēr atbalsts tās uzturēšanai un operatīvo izdevumu segšanai bijis samērā mazs. Ir izstrādāts arī muzeja paplašināšanas projekts, kura autors ir slavenais arhitekts Gunārs Birkerts. L.Strazda informē, ka muzejs, maksājot algas un nodokļus par 40 darbiniekiem, ik gadu valsts budžetam atdod vairāk nekā gada laikā saņem no valsts dotāciju veidā, jo muzeju gadā apmeklē vidēji ap 100 000 cilvēku.
Biedrība vēstuli tās locekļu un gandrīz 5000 ziedotāju vārdā, kas ar savu naudu un attieksmi ir nodrošinājuši muzeja pastāvēšanu, ir nosūtījusi partiju apvienībām Par labu Latviju!, Vienotībai, Saskaņas centram, Nacionālajai apvienībai Visu Latvijai! – TB/LNNK, sociāldemokrātisko partiju apvienībai Atbildība un Zaļo un Zemnieku savienībai.
Partijām prasa skaidru attieksmi pret okupāciju vēstures pētīšanu
Pirms Saeimas vēlēšanām Okupācijas muzeja biedrība sešām partiju apvienībām nosūtījusi vēstuli ar jautājumiem, lūdzot skaidri izteikt partiju apvienību nostāju okupācijas vēstures izpētes, publiskošanas un Latvijas Okupācijas muzeja nākotnes atbalsta jautājumos, informē Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu speciāliste Līga Strazda.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.