Neoficiālās sarunās ar aģentūru LETA politiķi atzīmēja, ka no sešām partijām, kas iekļuvušas parlamentā un varētu piedalīties valdības veidošanā, var veidoties dažādi koalīcijas varianti, kādu no politiskajiem spēkiem valdībā neiesaistot.
Pašlaik valdības veidošanas sarunās nav iecerēts iesaistīt Saskaņu, līdz ar to diskusijas varētu norisināties starp Jauno konservatīvo partiju, KPV LV, nacionālo apvienību Visu Latvija-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK), Attīstībai/Par, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), kā arī Jauno Vienotību.
Lielākoties šo partiju politiķi jau šodien sazinājušies un runājuši par vēlēšanu rezultātiem, tomēr nopietnas valdības veidošanas sarunas sākšoties nākamnedēļ. Pagaidām politiķi atturas prognozēt, cik ātri izdosies izveidot valdību, vai tas varētu notikt jau pirmajā sarunu raundā.
Izskanējusi arī iespējamība, ka KPV LV un JKP vajadzētu veidot bloku, kas varētu nozīmēt mēģinājumu atstāt opozīcijā ZZS. Nav gan zināms, vai KPV LV un JKP būs vienlīdz ieinteresēti vienoties par šādu scenāriju, un izskan arī jautājums, vai pēdējai tas būtu tik ļoti izdevīgi.
Tāpat tiek pieļauts, ka liberālāk noskaņotās partijas mēģinās koncentrēties arī uz savstarpējās sadarbības panākšanu. Tas varētu attiekties uz gaidāmo komunikāciju starp Attīstībai/Par! un Jauno Vienotību. Šajā kontekstā tiek minēts arī scenārijs, kurā šīm divas partijām vajadzētu izveidot savu jaunās koalīcijas sava veida kodolu, piesaistot VL-TB/LNNK un ZZS, kā arī vienu no centriski labējo jeb latviskā spārna partiju līderēm - KPV LV vai JKP.
Kā ziņots, parlamentā iekļuvušas partijas valdības veidošanas iniciatīvu sākotnēji grasās ļaut uzņemties populārākajiem politiskajiem spēkiem aiz Saskaņas - KPV LV un JKP, savukārt Saskaņu iesaistīt valdības veidošanas sarunās parlamentā iekļuvušās partijas neplāno, liecina aģentūras LETA aptaujāto politiķu paustais.
Atbilstoši jaunākajiem rezultātiem, Saskaņa nākamajā parlamentā iegūs 23 deputātu vietas, KPV LV un JKP - pa 16, Attīstībai/Par un Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK - pa 13, Zaļo un zemnieku savienība - 11, bet Jaunā Vienotība - 8 deputātu vietas.
Gan KPV LV, gan JKP pauduši gatavību uzņemties valdības vadīšanu.