Viņa norādīja, ka 6.novembra koalīcijas sanāksmē Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji esot pauduši savu atšķirīgo redzējumu par izglītības kvalitātes reformas veikšanu. Reaģējot uz to, izglītības ministrs koalīcijas sēdē ir aicinājis ekonomikas ministram Arvilu Ašeradenu (Vienotība) nedemisonēt, jo Šadurskis pieļāvis iespēju, ka viņam varētu nākties atkāpties no ministra amata un atgriezties Saeimā.
Savukārt, Šadurskim atkal kļūstot par deputātu, parlamentārieša amats vairs nepienāktos Vienotības priekšsēdētājam Ašeradenam, jo viņš var pretendēt tikai uz tā dēvēto "mīksto mandātu". Teorētiski šo vietu pašreizējais ekonomikas ministrs varētu ieņemt uz laiku, kamēr Šadurskis pilda ministra pienākumus un nav atgriezies parlamentā.
Āboltiņa skaidroja, ka, ja Ašeradens demisionētu, bet vēlāk arī Šadurskis atgrieztos Saeimā, pašreizējais partijas vadītājs nonāktu sava priekšteča Andra Piebalga situācijā bez oficiāla amata valdībā vai Saeimā.
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis portālam Diena.lv apstiprināja, ka koalīcijas sēdē notika saruna par izglītības reformu. Kārlis Šadurskis bija iedomājies, ka mēs neko negribam, bet tā tas nav. Mēs dodam iespēju viņam realizēt savas idejas, sacīja Brigmanis. Uz vaicāto, vai Šadurskis pieļāva iespēju demisionēt, Brigmanis atbildēja, ka tādus vārdus viņš esot teicis.
Taču es sacīju, ka katram ir jāpaliek savā vietā — Arvilam Ašeradenam, Kārlim Šadurskim un Solvitai Āboltiņai katram ir jāpaliek savā vietā, uzsvēra Brigmanis. Šīs vēlējums esot piepildījies, jo arī Vienotības frakciju joprojām vada Āboltiņa, kuru tikai deputāti no šā posteņa var atcelt. Pēc Brigmaņa domām, Vienotības valde ir pieņēmusi skarbu un nepareizu lēmumu, jo to pēc tam nevar realizēt.
Vārds
Kas
kaliostro