Līdz ar Pārskatītās hartas ratificēšanu Latvijai kļūst saistoša virkne hartas pantu, tostarp par tiesībām uz darbu, tiesībām uz taisnīgiem darba apstākļiem, strādājošo sieviešu grūtniecības stāvoklī tiesībām uz aizsardzību, invalīdu un garīgi atpalikušo personu tiesībām uz neatkarību, integrāciju un dalību sabiedriskajā dzīvē, kā arī par strādājošo tiesībām uz savu tiesību aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā.
Pārskatītās hartas ratifikācija neizraisīs pārmaiņas sabiedrībā un tautsaimniecībā, kā arī neradīs papildus līdzekļu nepieciešamību, jo tās ietvaros tiek ratificēti tie panti, kuru noteiktajiem ieteikumiem Latvijas Republikas normatīvie akti jau atbilst.
Pārskatītā Eiropas Sociālā harta tika atvērta parakstīšanai 1996.gadā, paplašinot 1961.gada Eiropas Sociālā hartas un tās papildu protokolu tiesību sfēras. Tajā iekļautas arī jaunas tiesības, ņemot vērā izmaiņas, kas notikušas Eiropā kopš 1961.gada.
Latvija Pārskatīto hartu parakstīja 2007.gada 29.maijā, apņemoties aizsargāt savu iedzīvotāju sociālās tiesības, tādā veidā paaugstinot iedzīvotāju dzīves līmeni un sociālo labklājību.
Pārskatīto hartu ir ratificējušas 32 valstis, savukārt parakstījušas, bet nav ratificējušas — 13 valstis.
Diena jau ziņoja, ka pēc vairāku nedēļu diskusijām koalīcijas partijas vienojušās par vairāku Eiropas Sociālās hartas pantu ratifikāciju, kas iepriekš bija atlikta partiju atšķirīgo uzskatu dēļ.
Visu Latvijai!-TB/LNNK, kas pirmā aktualizējusi šī panta nozīmību, jūtās aizvainota, ka Vienotība, kas sākotnēji izrādīja pretestību, tagad vienošanos atbalstīt šo pantu uzskata par savu sasniegumu, ceturtdien vēstīja laikraksts Diena.