Pēc Rīgas mēra domām, dažu labējo partiju vēlētāju aktivitāte var nebūt sevišķi augsta, īpaši ņemot vērā, kas patlaban notiek valdībā. Var notikt tā, ka kāda partija, kuras reitings patlaban ir ap 0,5%, vēlēšanās pēkšņi uzrāda ļoti labu rezultātu - ne tikai pārvar 5% barjeru, bet iegūst 10 vai vairāk procentus mandātu. Savukārt kāda valdības partija, kura cer uz labiem rezultātiem, var vispār netikt ievēlēta. No iepriekšējo gadu pieredzes redzam, ka Rīgas domes vēlēšanās ir izkritušas vairākas valdībā pārstāvētas partijas.
"Ja man šodien jautā, kuras partijas tiks nākamajā Rīgas domē un kuras netiks, pateikšu godīgi, tā var būt absolūta loterija - Vienotība var tikt un var netikt. Mārtiņa Bondara un Jura Pūces apvienotais politiskais spēks var pārvarēt 5% barjeru, bet var arī palikt ar saviem 1,5%". Ja kandidēs arī Juta Strīķe, tad Vienotība noteikti netiks iekšā, prognozē Ušakovs.
Saskaņas, kura vēlēšanās startēs kopā ar Gods kalpot Rīgai (GKR), mērķis esot atkārtot 2013.gada rezultātu, kad par abām partijām kopumā tika nodoti 58% balsu. Patlaban Saskaņas frakcijā ir 23 deputāti, kas veido koalīciju kopā ar 16 GKR deputātiem.
Jautāts, vai Saskaņai ir izdevīgi, ka Rīgas domes vēlēšanās gandrīz vai katra latviskā partija kandidē ar atsevišķu deputātu kandidātu sarakstu, tādējādi sašķeļot vēlētājus, Ušakovs norāda, ka kandidēšana ar atsevišķu deputātu kandidātu sarakstu nav labējo partiju stratēģija, bet gan šo partiju politiķu neprasme sadarboties. Jautājums nav tikai par to, cik sekmīgi labējās partijas spēj konkurēt ar Saskaņu un GKR Rīgā. Ar šādu attieksmi viņi nevar sekmīgi pārvaldīt valsti. Labējās partijas "kaujas" savā starpā valdības līmenī, viņas nespēj citādāk uzvesties arī Rīgas domē, ir pārliecināts Ušakovs.
Ceru, ka rezultātā Saskaņu izslēgs
Jautājums
Smējējs