ZZS Saeimas frakcijas deputāti kārtējā sēdē ar Valsts prezidenta aicināto Ministru prezidenta amata kandidātu Māri Kučinski diskutēja par valdības veidošanas gaitu un pārrunāja publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamu jaunu ministru amatu izveidi.
ZZS Saeimas frakcijas deputāti bija vienisprātis, ka patlaban Ministru kabineta iekārtas likumā noteiktais valdības sastāvs ar 13 ministru amatiem ir optimāls un nodrošina efektīvu izpildvaras darbību, tāpēc nav nepieciešamība to paplašināt. ZZS deputāti uzskata, ka jaunu ministru amatu izveide nebūtu lietderīga, turklāt tā saistītos ar būtiskām papildus izmaksām.
Vienlaikus ZZS Saeimas frakcijas deputāti neiebilstu pret Ministru prezidenta biedra posteņa izveidi, uzticot šos pienākumus kādam no vadības ministriem, kurš pārstāv Vienotību.
Kučinskis jau ceturtdien, 28.janvārī, uz sarunām par jaunās valdības veidošanu aicinājis partijas Vienotība un Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK pārstāvjus. Visu koalīcijā pārstāvēto politisko partiju pārstāvji paredz, ka ceturtdien izdosies panākt galīgo vienošanos par ministru portfeļu sadalījumu valdībā un ka Vienotībai nāksies atteikties no vēlmes savā pārziņā iegūt sešas ministrijas.
Līdz šim Kučinskis ir vairākkārt ticies gan ar partijas Vienotība valdi un Saeimas frakciju, gan Nacionālās apvienības pārstāvjiem. Paralēli sarunām par sadarbību valdības veidošanā notiek darbs pie valdības deklarācijas projekta izstrādes, lai vienotos par valdības prioritātēm un konkrētiem veicamajiem uzdevumiem.
Jau vairākkārt vēstīts, ka ZZS jaunajā valdībā savā politiskajā pārraudzībā vēlas Finanšu ministriju (FM), Zemkopības ministriju (ZM), Aizsardzības ministriju (AM), Satiksmes ministriju (SM) un Veselības ministriju (VM), Vienotībai atvēlot Ārlietu ministriju (ĀM), Iekšlietu ministriju (IeM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Ekonomikas ministriju (EM) un Labklājības ministriju (LM), bet NA - Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Kultūras ministriju (KM), kā arī Saeimas priekšsēdētāja amatu.