Piedāvājumi jāiesniedz līdz 16.februārim.
Kā norādīts iepirkuma nolikumā, dabasgāze Inčukalna pazemes gāzes krātuvē jāiesūknē līdz šī gada 30.septembrim.
Kā aģentūru LETA informēja uzņēmumā, būtiskākais nosacījums, ko strikti ievēro Rīgas siltumapgādes uzņēmums - dabasgāzes izcelsmes valsts nedrīkst būt Krievija.
"Dabasgāzes tirgus, salīdzinot ar pērno gadu, šobrīd ir kļuvis sabalansētāks - ir izveidotas jaunas piegādes ķēdes un plašākas savienojumu iespējas, tādējādi sagaidām zemākas dabasgāzes cenas, kas ļautu nākamajā sezonā mazināt siltuma tarifu rīdziniekiem," norāda uzņēmuma valdes loceklis Raivis Elliņš.
Viņš uzsver, ka uzņēmuma ilgtermiņa prioritāte ir turpināt zaļo kursu, atsakoties no fosilajiem energoresursiem, kas esot videi draudzīgs un ilgtspējīgs lēmums.
Plānotais dabasgāzes apjoms nākamajai apkures sezonai ir par 8% mazāks nekā iepriekšējā, kas saistīts ar siltumapgādes uzņēmuma veikto "zaļo kursu", attīstot biokurināmā jaudas.
Šobrīd atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir 52%. Savukārt līdz 2026.gadam AS "Rīgas siltums" plāno saražot 90% siltumenerģijas, izmantojot tikai atjaunojamos energoresursus.
"Firmas.lv" dati liecina, ka "Rīgas siltuma" apgrozījums 2021.gadā bijis 146,45 miljoni eiro, bet peļņa - 5,4 miljoni eiro. Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.